Celebrity

24. prosince 2021 04:13

Zuzana Schneidewind

Martha Issová zažila při natáčení romantické pohádky horor. Co musela udělat?

Nejlepší hlášky z filmu SEDMERO KRKAVCŮ

Poetický i napínavý příběh klasické české pohádky Sedmero krkavců v režii Alice Nellis se zařadil k oblíbeným vánočním televizním pohádkám. O něco méně pohádkové bylo jeho natáčení, na které nejspíš nikdy nezapomene představitelka mírumilovné a obětavé Bohdanky, herečka Martha Issová. Co se stalo?

Příběh, který dnes sama může vyprávět svým dětem. Herečka Martha Issová, hvězda nového českého filmu Zátopek, má na svém filmové kontě celou řadu snímků, do kopřiv ji však vyslali zatím jenom jednou. Že se to stalo zrovna v pohádce je lehký paradox.

V exteriérech se pohádka natáčela od května roku 2014. Filmaři se průběžně stěhovali mezi natáčením na Slovensku z vesnického prostředí skanzenu v Zuberci a hradem Zvíkov, kde režisérka Alice Nellis plně využila jeho romantické prostředí, interiéry a nádhernou scenérii přírody pro natočení zámeckých a dvorních scén.

Po dotočení scén v horách na Slovensku, kde docházelo i k přerušení filmování z důvodu přírodních kalamit a povodní, se štáb spolu s herci ponořil do lánu kopřiv poblíž hradu Zvíkov. V něm musela hlavní hrdinka Bohdanka v podání Marthy Issové zvládnout hned třídenní natáčení. „Uvažovalo se, že bych měla silikonové rukavice, které dokonale kopírují kůži, ale v rozpočtu na to nebylo místo. Takže jsem to skutečně já, kdo trhá ty skutečné kopřivy. Točili jsme ty scény dva dny a bylo to opravdu maso,“ zavzpomínala herečka Marta Issová na natáčení pro Mladou frontu DNES.

Pohádku Sedmero krkavců Alice Nellis uvidíte na Štědrý den v 17:55 a 1. ledna 2023 ve 20:15 na Primě, nebo si ji můžete pustit on-line v archivu iPrima.cz.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 2. 2024

Berani, dnes v noci by vás mohly trápit temné, depresivní sny, které se pravděpodobně budou střídat s hloupými, které vás rozesmějí nahlas. Ráno byste se mohli probudit zcela zmatení z těchto představ a mohli byste mít tendenci je odmítat. Nedělejte to. Vaše sny se vám snaží něco sdělit o vás samotných. Zažili jste v poslední době své emocionální vzestupy a pády? Střídavě jste se nad něčím smáli a plakali? Zamyslete se nad tím!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.