zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Miro Žbirka byl se svou Katkou třiatřicet let. Osudové setkání v Lucerně mu změnilo život

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Petra Kloidová , Vydáno: 10.11.2021
Zemřel legendární zpěvák Miroslav „Meky“ Žbirka. Bylo mu 69 letech. Informaci o zpěvákově smrti potvrdila CNN Prima News jeho manželka Kateřina, o které kdysi vznikl slavný hit Katka. Jejich setkání před více jak třiceti lety bylo doslova osudové. Kateřina slavného zpěváka doprovázela celou jeho kariéru, byla i jeho manažerka.

reklama

Miroslav Žbirka a jeho Kateřina letos s velkou pompou oslavili třiatřicet let manželství. Slavný Meky poznal Kateřinu v době, kdy chodila na gymnázium. Dělilo je od sebe čtrnáct let.

Školní časopis a osudový rozhovor s Mekym, který nikdy neproběhl

Kateřina psala do školního časopisu a asi by ji ani nenapadlo, že díky tomu pozná svou životní lásku. Její spolužák měl v Lucerně domluvený rozhovor s tehdejší československou hudební hvězdou, nakonec dal přednost fotbalovému zápasu. Kateřina musela tedy zaskočit. 

Meky Žbirka s manželkou
Autor: profimedia Meky Žbirka s manželkou

„Za naše seznámení může režisér pořadu 7 pádů Honzy Dědka Vojta Nouzák... Vojta Nouzák je ale fanatický fotbalový fanoušek, fandí Slávii, a zrovna se hrál fotbal, když se měl dělat rozhovor s Mekym. Tak mě poslal samotnou – a takhle to dopadlo. Moje babička bydlela v Lucerně nad velkým sálem a já jsem znala zadní cestičky, které vedou do sálu. Dostala jsem se až k šatně, byla jsem docela drzá, bylo mi osmnáct. Zaklepala jsem – a on tam stál,“ vzpomínala v pořadu 7 pádů Honzy Dědka letos v květnu Kateřina Žbirková.

„Tam byl šťastný moment, protože jsem se zrovna převlékal. První dojem byl fantastický. To si rád myslím. Vyhodnotil jsem to tak, že je to domluvené, tak jsem ten rozhovor slíbil. Dodneška neproběhl. Doteď čekám na otázky,“ vtipkoval tehdy Meky Žbirka.

Hit Katka vztah prozradil

Žbirka byl krásnou blondýnou okouzlen na první pohled. Často volal mladé Katce domů pod pseudonymy. Rodiče dlouho netušili, že dceři volá „ten“ Meky, následný hit Katka ale jejich vztah prozradil.

„Když volal k nám domů, představoval se jménem bubeníka Petera Nagye. Asi po roce to bylo rodičům divné. Když byla venku písnička Katka, táta se zeptal, proč k nám pořád volá Miro Žbirka,“ vzpomínala s úsměvem Kateřina. Její rodiče z mladého hudebníka zpočátku nadšeni nebyli, Miro však brzy ukázal, že to s Katkou myslí vážně.

Meky Žbirka s manželkou
Autor: profimedia Meky Žbirka s manželkou

Romantika jako z hollywoodských filmů v Lucerně

Na zásadním okamžiku jejich vztahu se vždy shodli. Žbirka se totiž znenadání objevil na maturitním plese Katky. Zpěvák takové romantické gesto popisoval jako nutkání.

 „Byl jsem v Bratislavě a řekl jsem kamarádovi, jestli by mě nevzal do Prahy, bez mrknutí oka řekl, že jedem. Dorazil jsem a najednou jsem stál v Lucerně, začalo to tam šumět. Na pódiu v té době hrála studentská kapela Žentour,“ prozradil zpěvák. Katka o ničem netušila, zatímco její spolužačky byly u vytržení. Po čtyřech letech se dvojice vzala. Od té doby byli stále spolu, i pracovně.

Meky Žbirka s ženou, kvůli které vznikla píseň Katka
Autor: Teki Shine/ FTV Prima Meky Žbirka s ženou, kvůli které vznikla píseň Katka

Kateřina se po letech stala zpěvákovou manažerkou. „Když vám někdo pomůže s manažerskými věcmi, tak to je fantastický dar. A hlavně je to někdo, komu můžete důvěřovat,“ prozradil Žbirka pořadu Showtime.

Zpěvák měl z prvního manželství dceru Denisu, s druhou manželkou Kateřinou přivedl na svět dceru Lindu a syna Davida. 

reklama

Související témata: 7 pádů Honzy Dědka online , FTV Prima , Meky Žbirka , Miroslav Žbirka , Katka , děti

reklama

Přečtěte si také

reklama