Monacká princezna Caroline žije v luxusu. V soukromí ji ale provázejí rozvody a smrt

Před 65 lety se narodila princezna Caroline. Je to nejstarší dcera zesnulého monackého knížete Rainiera III. a americké herečky Grace Kelly. Ačkoliv prožívá život v luxusu, nevyhnulo se jí několik osobních tragédií. Ve vztazích se jí lepí smůla na paty a za svůj život uzavřela celkem tři manželství.

První svatba přišla velice brzy. Manželství s jejím prvním mužem, bankéřem a playboyem Philippem Junotem, vydrželo pouhé dva roky. Caroline se za něj provdala teprve v jednadvaceti letech proti vůli rodičů. Velkolepé veselky se účastnilo 600 hostů, mezi kterými byl například Gregory Peck nebo Frank Sinatra. Grace Kelly však už tenkrát dceři prorokovala, že manželství nevydrží – a měla pravdu.

Když jí v roce 1982 zemřela matka při autonehodě v Monaku, musela princezna Caroline na žádost svého otce převzít roli první dámy. Už od mládí se od ní tedy vyžadovalo určité chování a zodpovědnost. „Byla jsem vychovávaná se smyslem pro povinnost, poslušnost a vinu,“ řekla Caroline o svém dospívání podle čaospisu Hellomagazine. „To, co jsem musela dělat, stálo vždycky před tím, co jsem chtěla dělat.“

O princezně bylo veřejně známo, že přítomnost mužů milovala – a oni zase milovali ji. Krásná žena s modrou krví byla lákadlem pro nejednoho z nich. V roce 1983 si vzala italského obchodníka Stefana Casiraghiho, se kterým se seznámila na diskotéce v Monte Carlu. „Štěstí se konečně vrátilo do rodiny, která nedávno zažila několik osobních tragédií,“ řekl mluvčí paláce po 15minutovém civilním obřadu. Druhá svatba byla úspěšnější a ze společného svazku vzešly tři děti – Andrea Albert Pierre, Charlotte Marie Pomeline a Pierre Rainier Stefano.

Caroline po boku svého muže zářila štěstím, ale to nemělo trvat dlouho. Svou roli opět sehrál osud, který se s princeznou nemazlil. Manžel Stefan, který byl sportovní nadšenec, zemřel ve 30 letech při závodech na motorovém člunu, jak píše web Hellomonaco. Tragickou ironií osudu je navíc fakt, že své ženě těšně před závodem slíbil, že to bude jeho poslední…

Po smrti manžela se Caroline dlouhou dobu utápěla v žalu. Neměla zájem plnit státnické povinnosti a nebyla viděna s žádným jiným mužem. S dětmi se po tragické události přestěhovala do Francie. „Chtěla pryč od pomluv a odstěhovat se z Monaka,“ vysvětlil její rozhodnutí bratr, princ Albert II. Dlouhou dobu tam rodina žila v pronajaté vile. Začalo to vypadat, že Caroline už o další vztah nestojí.

Třetí manželství a nevěra

Vše se ale změnilo v roce 1999, kdy se do centra pozornosti opět dostala princeznina kontroverzní romance. Začaly se objevovat zprávy o tom, že má milenecký vztah s hannoverským princem Ernstem Augustem, který byl v té době ženatý. Zvěsti se potvrdily, když se v roce 1997 se svou chotí rozvedl a stal se oficiálním partnerem princezny Caroline. Její v pořadí třetí svatba proběhla v roce 1999. Tichý, civilní obřad se uskutečnil v lednu v den 42. narozenin Caroline. Dcera Alexandra se manželům narodila v červnu.

Po deseti letech manželství se však začaly objevovat spekulace o tom, že princ Ernste své manželce zahýbá a užívá si společnost lehkých žen. Kromě záliby v prostitutkách je navíc známý svým velice kladný vztahem k alkoholu a rvačkám. K rozvodu však zatím nedošlo, v takovém případě by totiž Caroline přišla o titul princezny.

Ačkoliv se o ni a její život média velice zajímají, Caroline svou pozornost upíná jinam a rozhovory novinářům téměř neposkytuje. Má plné ruce práce s filantropickou činností a působí například v Nadaci princezny Grace, Červeném kříži a v roce 2003 byla vybrána jako velvyslankyně dobré vůle OSN. Uznání získala za svůj „osobní závazek k ochraně dětí a rodiny“.

ZDROJ: hellomagazine.com, hellomonaco.com


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 6. 2023

Díky společenským událostem nebo skupinovým aktivitám byste se mohli dostat do kontaktu s mnoha lidmi, Berani, a to jak s blízkými přáteli, tak s náhodnými známými. Do vašeho života může vstoupit nová osoba, která pro vás bude mít zásadní význam. Mohou se objevit záležitosti, které vás silně ovlivňují, a vy pravděpodobně nebudete váhat s vyjádřením svých názorů. To je v pořádku, protože budete taktní a ostatní ocení vaši upřímnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.