Celebrity

24. února 2021 05:55

Petra Kloidová

Petra LovelyHair: Slaví 10 let na youtube scéně, kterou ovládla z jihočeské vesnice

Petra LovelyHair je trojnásobnou držitelkou ceny Blogerka roku. Na sociálních sítích má skoro 300 tisíc sledujících. Rodilá Jihočeška ovládá influencerskou scénu z vesnice čítající sedmdesát obyvatel. Točí videa o kosmetice a módě už celou dekádu.

Na rozdíl od jiných influencerů na poli blogů, Instagramu a YouTube Petra začala až ve třiceti letech. Před 10 lety ale patřila mezi první Češky, které točily beauty videa na tehdy rozjíždějící se síti YouTube. Léta pravidelně nabízí svým odběratelům kosmetický a lifestylový obsah. Luxusní kosmetiku často dostává jako PR dar od kosmetických firem nebo si ji sama kupuje a fanynkám na YouTube například točí recenze na různou dekorativní kosmetiku.

Skromné začátky z vesnice vystřídala hvězdná kariéra na YouTube

„První video jsem točila na kameru, která stála tisícovku. Neuměla jsem tu kameru ani správně nastavit, takže obraz byl takový spláclý v širokoúhlém formátu. Neměla jsem ani svícení, musela jsem si vždy stoupnout před okno,“ vzpomíná na svoje skromné začátky Petra Vančurová, která si na sociálních sítích dala anglický přídomek LovelyHair.

Na rozdíl od svých kolegyň se ani při prvních úspěších na poli YouTube nerozhodla přestěhovat do Prahy. Svá videa pořád natáčí v domečku na jihočeské vesnici, která čítá okolo 70 obyvatel. Domek léta rekonstruovala společně se svým manželem. Její vybavení už také vypadá úplně jinak, než tomu bylo na začátku. Na natáčení videí s kosmetickými novinkami má vyhrazený velký pokoj v podkroví společně s těmi nejlepšími kamerami a profesionálním nasvícením. Není se čemu divit, vlogy na YouTube už ji pár let dobře živí.

Být youtuberkou je práce jako každá jiná

Natáčení videí bere velice vážně a sama přiznává, že natáčecí plán má většinou připravený měsíc dopředu. „Neříkám si konktrétně, že za čtyři týdny vydám toto a toto video, ačkoliv někdy se i to děje, ale rozhodně vím, co budu točit za čtrnáct dní. Je nutné, aby se témata střídala,“ vysvětluje. Vlogování o kosmetice a módě se na první pohled může zdát jednoduché. Jedna tvorba videa ale podle odhadu Petry vyjde až na 12 hodin práce, nejvíce času zaberou přípravy a následná editace po natáčení. Když Petra vyráběla video, které oslavovalo její kariéru, vyráběla ho desítky hodin. „Nedávno jsem dělala video k deseti letům na vlogovací scéně, tak jsem procházela mých 1 000 videí zpět a 2 000 článků na blogu, takže mi to zabralo 10 dní, než jsem vybrala obsah,“ vysvětluje Petra LovelyHair.

Ne vždy se jí ale dařilo, velký tlak fanoušků a nenávistná kampaň hejtrů, která se odehrávala hlavně v komentářích pod jejími videi, ji donutila okolo roku 2018 na nějaký čas s vlogováním přestat. „Musela jsem si srovnat některé priority v hlavě, abych mohla začít znovu,“ vysvětlila v jednom ze svých videí, když se k natáčení na YouTube po několika měsících vrátila.

Sdílejte článek
Štítky kosmetika Instagram YouTube Praha videokamera česká youtuberka petra lovelyhair Petra Vančurová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.