První večeře manželů Pohlreichových. Neuhodnete, co chtěl slavný šéf po své Zdeničce

Zdeňka a Zdeněk Pohlreichovi - Vzpomínky na první večeři

Zdeněk a Zdeňka Pohlreichovi tvoří pár jako z pohádky. Už jedenáct let. Čekali na sebe ovšem přes dvacet let. Jak vzpomínají na svojí první večeři, která odstartovala jejich nebývale harmonické manželství?

Love story jako z červené knihovny. I tak může znít příběh seznámení Zdeňka a Zdeňky Pohlreichových. Úplně poprvé se potkali už před mnoha lety na mistrovství světa v softballu v Austrálii. Zdeňce bylo 19 a přicestovala do země s národním týmem, za který tehdy aktivně hrála. Zdeňkovi bylo 34 a byl v zemi čerstvým emigrantem. Navíc ženatým.

„Letadlem, kterým jsem za dva měsíce odlétala, přiletěla jeho manželka. Rozloučili jsme se den předem a najednou jsem ho uviděla na letišti. Ptala jsem se ho, co tady dělá a on, že jde pro manželku,“ zavzpomínala v pořadu Prostřeno! na Primě na vyústění vzájemného jiskření u protinožců Zdeňka Pohlreichová. Do Česka se tehdy vracela zamilovaná. Zdeněk se do vlasti vrátil až o čtyři roky později a dokonce Zdeňku vyhledal. Ta měla právě před svatbou...

Kluk z Austrálie a „plešoun“ z Ano, šéfe!

Napotřetí zaúřadovala náhoda a sestra Zdeňky Pohlreichové. „Vařila jsem doma bramborovou kaši a byla u mě sestra na návštěvě a říká. Prosim tě, jak to děláš tu bramborovou kaši. Tam se nejdřív dá máslo. Tys neviděla, jak to vaří ten plešoun? Ten v tý televizi, jak dělá Ano, šéfe!“ V respektovaném šéfovi Zdeňka okamžitě poznala svého dávného známého. „To je ten z tý Austrálie,“ zasnila se hned. Její sestra mu akčně napsala e-mail a přišla ona první večeře na rodné hroudě. První večeře nás zajímala i s ohledem na novou stejnojmennou seznamovací show, v níž právě šéfkuchař Pohlreich hostí nezadané a sekunduje jejich seznamování.

První večeře Zdeňka a Zdeňky Pohlreichových

Po otázce, jestli si manželé Pohlreichovi vybavují svojí první večeři, se obou zmocní smích. „To je nepublikovatelné,“ prohodí s šibalským úsměvem Zdeněk mimo kameru. Nakonec ale oba na pro mnohé páry zásadní moment zavzpomínají.

„Vybavím si ji úplně přesně, protože to se nedá zapomenout,“ začíná Zdeňka Pohlreichová (48). „Chtěl na mě udělat dojem, takže mě vzal na nádherné místo s vyhlídkou na střechy Prahy, k Davidovi Šaškovi do resturace hotelu Aria. Bylo to nádherné,“ popisuje dále první rande a manžel ji doplňuje. „Vzpomínám si na to, bylo to hezký… měla na očích sluneční brýle a ptala se mě, jestli mi to vadí. Já jsem řekl, že jo. Sundala si je a bylo to lepší,“ říká s úsměvem Zdeněk Pohlreich (64) a další podrobnosti rande si nechává pro sebe. Tou dobou už byl uznávaným šéfkuchařem a díky televiznímu pořadu Ano, šéfe! i veřejně známou osobností. Myslíte si, že si s výběrem jídla k první večeři lámal hlavu? „Ani ne. Já jsem chtěl někam, kde to bude pěkný, a to se myslím povedlo. Nechtěl jsem ani moc machrovat. Nebo jo?“ Ověří ještě u manželky a ta jen souhlasně přikyvuje.

K tomu, co se na jejich první večeři jedlo, jsme se nedostali. Manželé Pohlreichovi ale obvykle volí dobře upravenou čerstvou rybu.

První večeře manželů Pohlreichových skončila svatbou a třemi chlapci. Jednoho měl Zdeněk z prvního manželství, další dva vyženil.

Pokud vás zajímá, na jaké jídlo se snažil v minulosti Zdeněk Pohlreich „utáhnout“ holky, tak vás zklameme. „Já jsem přes jídlo holky nikdy neřešil, takže nevím,“ odpověděl známý šéfkuchař. Čím si tedy získal Zdeňku? Učaroval jí hrou na kytaru! „To o něm málokdo ví, že hrál v kapele na kytaru,“ prozradila ještě v pořadu Prostřeno! na Primě paní Pohlreichová.

Teď se můžete na Zdeňka Pohlreicha podívat v seznamovací show První večeře, kde zaujímá roli hostitele. Začíná v pondělí ve 21:35 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.