Celebrity

11. března 2021 05:11

beccy@seznam.cz

Spojuje je smutek: Joe Biden, John Travolta i Keanu Reeves přišli o partnerky i děti

Jsou slavní, jsou finančně zajištění, celý svět je obdivuje, fanynky je milují, i oni ale prožívají smutek a nevyhýbají se jim tragické události. Řeč je o slavných mužích, kteří si prošli odchodem milované partnerky i dětí.

John Travolta: tragická smrt syna a rakovina manželky

„Je pro mne velmi těžké oznámit vám, že moje krásná žena Kelly zemřela po dvouleté bitvě s rakovinou prsu. Bojovala statečně, obklopena láskou a podporou spousty lidí,“ takto loni v létě oznámil na svém Instagramu odchod své ženy herec John Travolta. Kelly Preston byla též herečkou a pamatovat si ji můžete z filmů jako Dvojčata nebo Jerry Maguire. Zemřela v sedmapadesáti letech na rakovinu prsu. Manželé spolu prožili osmadvacet let a měli tři děti. Prošli společně i tragédií, kdy jim zemřel syn. Jett v šestnácti letech zemřel na dovolené na Bahamách po úderu do hlavy ve vaně. Travolta se syna snažil oživit, když ho našli, ale marně.

Keanu Reeves: Nejdřív smrt nejlepšího kamaráda, pak dítěte a snoubenky

Podobný osud měl i Keanu Reeves. Herec, v jehož krvi se mísí havajsko-čínská a libanonsko-anglická krev, byl vždy tak trochu smutný. Není se čemu divit, jeho osud se zrovna hollywoodskému snu nepodobá. Jeho nejlepší přítel River Phoenix se v pouhých 23 letech předávkoval, Keanu na něj nikdy nezapomněl. Po velmi úspěšném filmu Nebezpečná rychlost se z Reevese stala hvězda. A po rozchodu se svou kolegyní Sandrou Bullock začal randit s pomocnou režisérkou Jennifer Syme. O ní se svět dozvěděl, až když spolu čekali dítě. Dcera se měla narodit v prosinci 1999, bohužel ale na konci těhotenství přišly komplikace a dcera se narodila mrtvá. Oba byli ze smrti dcery naprosto zdrceni. Pár se rozešel a Jennifer se začala léčit s depresemi. Rok a půl nato zemřela. Ve svém voze nabourala do zaparkovaných aut, neměla bezpečnostní pás, takže prolétla sklem. Vedle ní se našly dvě srolované bankovky s bílým práškem a dvě lahvičky s léky na předpis. Navíc byla hodně opilá. Před tragickou nehodou byla na večírku u zpěváka Marilyna Mansona. Spekulovalo se i o sebevraždě, každopádně Keanu dostal další životní ránu a jeho partnerský život je tím ovlivněn doteď. Herec ani ve svých šestapadesáti letech nemá žádné děti.

Deset let se navíc strachoval i o svou sestru. Ta se od roku 1991 léčila s leukémií, naštěstí boj s nemocí vyhrála. Herec možná právě proto patří mezi velmi štědré donory charitativních organizací i nemocnic. Má vlastní nadaci, která se věnuje výzkumu léčby rakoviny, ale odmítl, aby se jmenovala jeho jménem. Tragické události, které ho potkaly, nejspíš mohou za jeho srovnané priority. Celý život jezdí metrem a „obyčejní“ lidé se svěřují se zážitky, kdy je herec například pustil v metru sednout. Jeho životní styl neovlivnilo ani to, že po triologii „Matrix“ si přišel na více než dvě stě padesát milionů dolarů.

Pierce Brosnan: Manželka i adoptivní dcera doplatily na stejnou nemoc

Smrt ženy a dítěte zažil i oblíbený James Bond, Pierce Brosnan. „Věřte mi, už se na sklenici nedívám jako poloplnou. Vidím ji spíš poloprázdnou. Ta černá melancholie irského chlápka někde uvnitř mě stále je a čas od času vyjde na povrch,“ sdělil herec v rozhovoru pro magazín Esquire. Herec po svatbě s herečkou Cassandrou Harris adoptoval dvě děti. Devítiletou Charlottu a osmileté Chrise. Cassandra ale ve svých třiačtyřiceti letech podlehla rakovině vaječníků. Herec si po třech letech našel novinářku Keely Shaye Smith, se kterou žije dodnes. Bohužel stejné nemoci jako jeho první žena podlehla i adoptivní dcera Charlotta, bylo jí jednačtyřicet let.

Liam Neeson: Tragická smrt manželky i synovce

Odchod své manželky zažil i herec Liam Neeson. Britská herečka Natasha Richardson, kterou můžete znát z filmu Past na rodiče nebo Krásná pokojská, po sobě zanechala dva syny. Manželé byli i s dětmi na zimní dovolené a Natasha se uhodila do hlavy při soukromé lekci lyžování ve středisku nedaleko Montrealu. Zpočátku to vypadalo, že herečce nic není, neměla ani žádná viditelná zranění, po hodině si začala stěžovat na velké bolesti hlavy a převezli ji do nemocnice do Montrealu. Lékaři diagnostikovali těžké poškození mozku a transportovali ji do nemocnice v New Yorku, to už ji při životě udržovaly jen přístroje. Herečka zemřela v nemocnici, obklopena svými nejbližšími. Liam se již nikdy znovu neoženil a své syny vychovává sám.

Před dvěma lety zemřel i hercův blízký synovec Ronan Sexton (†35). Ten byl pět let v umělém spánku. Posilněn alkoholem totiž vylezl na telefonní budku, která stála na vyvýšeném mole, uklouzl a spadl z výšky více než šest metrů.

Joe Biden: Smrt ženy a dcery, pak prvorozeného syna

I nový americký prezident prožil tragické období. Při nehodě mu zemřela první žena i dcera. Svou první ženu Biden poznal na vysoké škole a byla to láska na první pohled, i když je rozdělovaly náboženské i politické myšlenky, vzali se. Měli spolu tři děti. Neilia Hunter svého muže velmi podporovala v politické kariéře a nynější prezident ji ve své knize doslova označil „mozkem“ tehdejší senátní kampaně roku 1972. Stejný rok se vydala se všemi dětmi na vánoční nákupy, když jejich auto smetl náklaďák. Ona i třináctiměsíční dcera nehodu nepřežily. Syn měl frakturou lebky, druhý polámané nohy a ruce. Mladý politik se chtěl vzdát funkce budoucího senátora. Byl na dně. Od sebevraždy ho dělila jen náročná péče o malé syny. Jeho kolegové ho ale přiměli, aby v politice zůstal, už jen pro uctění památky zesnulé ženy, která s ním na jeho politické kariéře tvrdě pracovala.

S výchovou dětí mu pomáhala sestra a sám přiznal, že často bloumal ulicemi v noci a vyhledával rvačky. O tři roky později mu do života vstoupila Jill Jacobsová, která se kvůli románku s ním rozvedla. V roce 2015 Joe Biden pochoval svého prvorozeného syna Beau Bidena, jenž zemřel v šestačtyřiceti letech na tumor mozku.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.