Celebrity

24. května 2021 05:55

Zuzana Schneidewind

Vojta Kotek následuje Toma Cruise: Chci být za frajera. Podívejte se na jeho odvážný čin

Představitel hlavního hrdiny nového seriálu Einstein – případy nesnesitelného génia Vojta Kotek musel během natáčení překonat strach z výšky, navléknout postroj a s důvěrou se vrhnout do hluboké řeky pod sebou. Proč za něho nebezpečnou práci neodvedl kaskadér?

Filip Koenig se v jednom z případů seriálu potřebuje rychle zbavit dotěrných policistů, a tak zvolí tu nejjednodušší cestu – skok z mostu. Po fyzikálním proslovu, kterému rozumí jen on sám, se Einstein v podání Vojty Kotka oblékne do postroje a s chutí skočí do vody z mostu v Kralupech nad Vltavou na bungee laně.

„S režisérem Vojtou Moravcem jsme se o tom bavili, že bych to chtěl natočit sám, bez dubléra – a povedlo se. I jemu se to líbilo, protože když by tam nebyl kaskadér, záběr by byl snazší a rovnou z toho proslovu bych mohl skočit, což vypadá efektně,“ popisuje nápad herec, který ale malou chvilku před skokem váhal. „Mě to moc láká, člověk si pak připadá jako Belmondo nebo Tom Cruise, kteří si ty kaskadérské věci dělají sami.“ Až na to, že zrovna on má strach z výšek. „V osobním životě nevyhledávám adrenalin, ale když jsem motivovaný natáčením, nebo rolí, tak je to něco jiného. Chci být za frajera,“ konstatuje s úsměvem herec.

Poslechěte si celý rozhovor s Vojtou Kotkem o akčních scénách pro web Prima ŽENY:

Celá scéna se musela pečlivě nazkoušet. Vojta Kotek tak v rámci přípravy například zjistil, že i malé děti skáčou a z mnohem větší výšky. „A mnohem méně se toho bojí, to mi opravdu pomohlo. Když se blížilo natáčení, tak jsem si byl jistý, že to zvládnu. Do toho se ale ozvala produkce, že by se mi mohlo něco stát, a ohrozil bych tak celé natáčení. Nakonec sebrali odvahu, nechali mě to skočit a na první dobrou se to podařilo,“ vzpomíná na události, které předcházely natáčení hrozivé scény Kotek a dodává, že se akce neobešla bez menšího zádrhele. „Lano, které mě mělo jistit, se trochu otočilo a místo nohama do vody jsem šel napřed zadkem. Voda mi roztrhla celé kraťasy a tričko, měl jsem pěknou modřinu. Zapomněl jsem si totiž sundat ten kovový řetěz, který nosím po celou dobu natáčení.“ Na to, že to dokázal, je Vojta Kotek moc pyšný. A kdyby bylo potřeba něco podobného absolvovat znovu? Už to prý neudělá.

Kotek u otevřených dveří, Cruis na letadle

Druhou zkoušku odvahy prožil herec naopak ve vzduchu. Společně s Evou Josefíkovou prováděli pokus, který je zavedl do letadla. „Normálně jsme vzlétli a samozřejmě jsme byli jištění. Cestou jsme vyhazovali figuríny a musím říct, že to bylo nebezpečné. Kdyby se vám ty panny plné vody, které jsme vyhazovali, třeba zahákly za oblek, nebo nám v nich zůstala ruka, tak by asi došlo k úrazu,“ přemýšlí Kotek. „Zase bych se do takových věcí nehrnul, nejsem milovník létání, ale když točíte, tak se pohled na věc úplně změní. Myslím, že tyhle scény nás bavily všechny. Byl to zážitek, který nás stmelil. I produkce byla odvážná, protože jsme to mohli dělat sami a to rozhodně dobrému výsledku taky pomáhá,“ uzavírá odvážný herec a kdo ví, třeba se také jednou bude držet na letícím letadle jako jeho kolega Tom Cruise v Mission Impossible.

Seriál Einstein – případy nesnesitelného génia sledujte v sobotu ve 20:15 na televizi Prima.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.