zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zemřel Ladislav Potměšil. S manželkou žil padesát let: V životě jsem měl štěstí

Ladislav Potměšil s manželkou Jaroslavou, s kterou žil padesát let
Autor: profimedia Ladislav Potměšil s manželkou Jaroslavou, s kterou žil padesát let
Petra Kloidová , Vydáno: 12.07.2021
Ladislav Potměšil dnes ráno v pětasedmdesáti letech zemřel. Zazářil jako otec v Discopříběhu nebo v trilogii Byl jednou jeden polda. V devadesátých letech se zapsal do paměti diváků jako herec, který exceloval v bláznivých komediích. Štěstí měl i na lásku.

reklama

Tatínek z Discopříběhu a nesmrtelný major Maisner

Konec osmdesátých let pro Ladislava Potměšila znamenal obrovský boom. Hrál tátu teenagerovskému idolu Rudolfu Hrušínskému, který prožíval svoje období vzdoru na plzeňském sídlišti v období šedého komunismu. Jako filmový tatínek chytil v Discopříběhu druhou mízu.

O pár let později Čechy a Moravu zachvátila komediální filmová série policajta, kterému selže pistole. Byl jednou jeden polda byl fenoménem poloviny devadesátých let, který Ladislava Potměšila dokázal dostat na vrchol televizní zábavy. Ve svých čtyřiceti letech znamenal pro české diváky neřízenou střelu, která za běhu dokáže vytáhnout z rukávu kdejakou hlášku. "Doteď na mě volají majore Maisnere, což je moc milá, ale vzdálená vzpomínka," říkal s úsměvem.

Ladislav Potměšil v seriálu Svatby v Benátkách
Autor: FTV Prima Ladislav Potměšil v seriálu Svatby v Benátkách

Změna image

Nástup jednadvacátého století znamenal i změnu v televizních programech, drama bylo více než potřeba. A diváci mohli Ladislava Potměšila sledovat hlavně v seriálu Cesty domů, kde hrál laskavého doktora Kosíka. Jedním z jeho posledních televizních charakterů byla role venkovského pána v letech Aloise Drozda. V seriálu Svatby v Benátkách a Přístav ztvárnil postavu, která miluje králíky. Kvůli zemitosti a humoru jeho charakteru změnil image a nechal si znovu narůst knír.

Rodilý Žižkovák miloval teplo

Ačkoliv poslední herecká léta trávil natáčením ve venkovských exteriérech, podle svých slov to byl rodilý Žižkovák, dítě ulice. Herec byl také známý tím, že miloval teplo a svou chalupu.

„Jsem po svém tátovi. Ten sluníčko miloval celý život. Jednou dokonce málem vypadnul z lodžie, když chytal poslední paprsky při západu slunce. Já také byl na sluníčku, jak to jen šlo. Při natáčení filmu Oáza v Turkmenii na poušti Karakum jsem se cítil jako ryba ve vodě a divil se, proč starší kolegové trpí a hledají stín. Dnes už se nedivím, dělám totéž (smích),“ prozradil na natáčení Svateb v Benátkách. Už tehdy o sobě mluvil jako o šťastném muži. „Myslím si, že jsem měl v životě štěstí a moc bych si přál, aby ještě chvilku vydrželo,“ říkal.

Ladislav Potměšil
Autor: profimedia Ladislav Potměšil

Starost manželky a poslední roky života

Ladislav Potměšil si před jednapadesáti lety vzal krásnou blondýnu z významného hereckého rodu Brousků. Jaroslava Brousková si zahrála roli sekretářky v seriálu Malý Pitaval z velkého města a v devadesátých letech se začala věnovat dabingu. Péče o manžela a dva syny pro ni byla vždy na prvním místě. „Láďa má tinitus asi 30 let, takže špatně slyší, a po operacích se to ještě zhoršilo. Když někam jdeme, tak ze srandy říká, že má u sebe v mé podobě překladatelku,“ svěřila se hercova manželka pro Aha.

Smrt herce dnes ráno potvrdil jeho syn Jan Potměšil. „Tatínek umřel dnes ráno ve spánku v nemocnici Motol. Poslední roky hodně trpěl a rád bych poděkoval všem doktorům a sestřičkám, kteří se o něj úžasně starali, zvláště pak v posledních dnech," řekl deníku Blesk. V roce 2016 lékaři našli Ladislavu Potměšilovi metastázující nádor. Následovaly tři náročné operace, kvůli kterým velmi obtížně chodil a většinu času trávil vleže v posteli. V roce 2019 ukončil oficiálně hereckou kariéru. S rakovinou bojoval celkem třikrát.

Eva Vejmělková se vrátila před kameru

Největší sexbomba osmdesátých let Eva Vejmělková se vrátila před kameru a muži po ní znovu šílí!

reklama

Související témata: Ladislav Potměšil , smrt , Byl jednou jeden Polda , Discopříběh , major Maisner , seriál Svatby v Benátkách , seriál Přístav

reklama

Přečtěte si také

reklama