Jitka Čvančarová trénovala tango doma s manželem. Ten si zahrál sám sebe v Černých vdovách

Tango je tanec, který provází Černé vdovy. Vášnivý tanec je komunikací mezi dvěma lidmi – a ten mezi Johanou a vyšetřovatelem Olinem funguje více než dobře. Jak vypadalo zákulisí natáčení?

Vášní detektiva Olina Nekuly v podání Boleslava Polívky je argentinské tango, takže o pár tanečních čísel nebude nouze. Taneční partnerkou mu bude Johana (Jitka Čvančarová), po které pokukuje. Do natáčení Černých vdov se tak zapojil i profesionální mistr České republiky v latinskoamerických tancích, majitel tanečního studia Tančírna a mimo jiné i manžel Jitky Čvančarové, choreograf Petr Čadek.

Manžel Jitky Čvančarové hraje sám sebe

Olin Nekula se v 7. a 8. dílu Černých vdov setká s Johanou na tanečním parketu a slovo dá slovo a za pár minut se už oba pohupují v rytmu tanga. Nad tím vším dohlíží nejen režisér Radek Bajgar, ale i taneční mistr Petr Čadek, kterého si režisér přizval na natáčení. „Hrál jsem v podstatě sám sebe, tak snad jsem to nezkazil,“ říká s úsměvem Čadek, který měl za úkol připravit choreografii pro všechny taneční obrazy. „Radek měl určitou představu, poslal mi nějaké návrhy, já k tomu dal své postřehy a ukázal mu svou představu. Líbila se mu a pak už jen zbývalo to ostatní naučit.“

Boleslav Polívka strávil několik tréninků v tanečním studiu a piloval kroky. „Bolek to zvládl asi za tři tréninky, je šikovný a fajn chlap. Učil jsem ho klasické tango, které se učí v tanečních. Známe se dlouho, takže odpadala ta nervozita z toho, že se bude učit tančit. Bylo to takové přátelské setkání.“ Aby nebyl parket na obrazovce prázdný, společnost hercům dělali studenti z tanečního studia. „Aby to bylo autentické, tak jsem vybral pár studentů z Tančírny a samozřejmě i naše lektory. S Bolkem tančila Petra Kostovčíková a s Markem Lamborou Alice Stodůlková.“

Jitka Čvančarová trénovala tango doma

O svou manželku Jitku Čvančarovou, kterou k tanci vyzve Polívka, se postaral tanečník sám. „S Jitkou jsme to trénovali doma, to je výhoda,“ usmívá se Čadek, který byl s výsledkem víc než spokojený. „Samozřejmě, že se to nepovedlo na první dobrou, točilo se to víckrát. Finální záběry jsem viděl na kontrolní produkci a bylo to fajn. Kontroloval to i režisér, se kterým se dělalo skvěle. Pohlídal všechno a věci, které bych řešil já, tak s nimi přišel dřív,“ uzavírá choreograf své působení v seriálu. Jak to nakonec párům při tanci slušelo a proč se Johana ocitla na tanečním parketu, se diváci dozvědí už v neděli v dalším pokračování seriálu Černé vdovy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.