Vadilo mi chovat se tak k ženě, říká Martin Stránský o své roli násilníka v Černých vdovách

V krimiseriálu Černé vdovy, který odstartuje už tuto neděli na obrazovkách televize Prima, se manželé hlavních hrdinek ohřejí jen chvilku, protože bez nich právě začíná vdovám nový život. Filip Blažek, Martin Stránský a Petr Vršek tak okusí, jaké to je být ukázkovým záporákem, i když to bude jen na okamžik.

Jsou to násilníci a gangsteři, které byste mít doma nechtěli, a přesně to si řekly hlavní hrdinky krimiseriálu Černé vdovy Johana (Jitka Čvančarová), Renata (Jana Plodková) a Veronika (Lucia Siposová). Rozhodly se svých manželů zbavit stylově a s láskou. Při oslavě narozenin tak na chatě vybouchne loď. Dan (Martin Stránský) a Honza (Petr Vršek) to mají spočítané, štěstí měl jen Mirek (Filip Blažek), který vraždění manželek přežije. „Jestli mají ženy vedle sebe skutečně takové násilníky, tak se jim ani nedivím, že takto dopadli,“ vyjadřuje pochopení Filip Blažek, jehož Mirek se neustále doma oháněl pistolí.

Martinu Stránskému zase scénář předepisoval to, že se dost nevybíravě chová ke své seriálové ženě Jitce Čvančarové. „Nakonec je to udělané docela decentně. Scénář to popisoval daleko hůř. Vlastně to necháme na fantazii diváka. Ta hrozba tam je, počáteční útok, ale je to jen náznak,“ popisuje Martin, jak se točila scéna, kdy Jitku mlátí. „Vadilo mi chovat se tak k ženě, a k Jitce obzvlášť. Máme spolu léta krásný a přátelský vztah,“ líčí seriálový Dan, který se se svými kolegy rád potkal. „S chlapy jsem se znal. Janu a Lucii jsem osobně vlastně viděl poprvé. Bylo to příjemné natáčení. Pohoda, přestože nás čekalo pár nepříjemných scén.“ Dokonce si Stránský nechal i jeden natáčecí den v záloze, kdyby se výbuch s lodí nepovedl. „Nebylo to ale třeba. Pobavilo mě to. Byla to hrozná náhoda, že se ti chlapi ocitnou na jedné lodi s dortem plným výbušnin. A víte, co? Chápu to, mít doma takové kretény není žádný med. Ten čin jako takový, je nemorální, to je jasné, ale prostě to vyřešily po svém,“ usmívá se Martin nad tím, jak se dámy rozhodly skoncovat se svými protějšky.

Kapitánem lodi, která byla mužům osudná, se stal Petr Vršek, snad i proto, že on jediný měl oprávnění tu loď řídit. „Nejprve se řešilo, kdo a kde na té lodi bude stát, nakonec jsem ji řídil, protože mám kapitánské zkoušky. Byla půjčená a hodně se dbalo na to, aby se třeba neodřela, když jsem s ní připlouval zpátky ke břehu,“ prozrazuje herec, který se s Veronikou, svou seriálovou ženou, viděl poprvé až na place. „S Lucií jsem se neznal, s kluky ano.“

Martin Stránský na svou Johanu nedá dopustit. „S Jitkou je to vždycky krásný. Prvně jsme se viděli v divadle ve hře Ať žije královna!, to je tak dvanáct let, a pak se občas potkáváme před kamerou, ale není toho moc, asi nám to není souzeno. Naposledy jsme spolu točili vánoční pohádku. Pracovně je to bída. O to hezčí pak ale je, když se vidíme,“ nešetří chválou Stránský, který Čvančarovou považuje za jednu z nejlepších hereček u nás.

Jak přípravy a řádění vdov dopadnou, uvidí diváci už v neděli 17. února na televizi Prima ve 20.15.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.