Zákulisí: Divoké nahánění autem v Černých vdovách byla improvizace

Lucia Siposová si coby Veronika dovolila sáhnout na nevlastního syna Jitky Čvančarové, a ta si to jako správná matka-obranářka nenechá líbit. Jakmile Johana zjistí, že Veronika více než pokukuje po Filipovi, mateřské instinkty se ozvou a je zle.

Temperament se u Jitky Čvančarové a Lucie Siposové nezapře, takže když je čekalo natáčení, kde si mají jít lehce po krku, protože jedna chrání svého syna a druhá ho chce dostat, tak se začnou dít věci. „Holky nabízely možnosti, jak to zahrát, hlavně Jitka, když se do toho pustí, tak to pojme po svém a občas jede trochu jinak. Lucia je totálně improvizační typ, ale docela dobře reaguje na to, když to Jitka dá jinak, než je ve scénáři. Rytmus tady ale udávala Jitka a holky se toho držely. Já jen hlídal, jestli to dává smysl v rámci děje,“ prozrazuje režisér Radek Bajgar, jak se mu točí s temperamentními herečkami.

Dohoň herečku z Černých vdov

V okamžiku, kdy přišla na řadu scéna, kde Johana v autě pronásleduje Veroniku, která před ní prchá na kole, protože Johana právě přišla na to, že spí s jejím synem, o improvizaci a legraci herečky neměly nouzi. „V rámci možností jsme to zahrály, jak nejlépe jsme mohly. Režisér mi řekl, ať si prostě sednu a jedu před Jitkou na kole. Tak jsem nasedla a nepřemýšlela a doufala, že nás kamera zastihne. Bylo v tom hodně improvizace a to mi vyhovuje. Jsem na to zvyklá,“ prozrazuje Lucia, která před Jitkou bezhlavě prchala.

SERIÁL ČERNÉ VDOVY UVIDÍTE ONLINE

„Lucia je živel, takže natáčení s ní rozhodně není nuda. Vždy jsme se rychle domluvily a nevadilo jí improvizovat, za což jsem byla vděčná. Mám to ráda. Radek nás nechal velmi svobodně fungovat, je to moudrý muž. Ví, že spoutat živly není výhodné,“ popisuje natáčení Jitka Čvančarová, která je za jakoukoli nečekanou událost na natáčení vděčná. „Obě nás to moc bavilo, což je doufám vidět, a myslím, že na honičku obě vzpomínáme s úsměvem na rtech.“ A ač to může vypadat na kameru nebezpečně, vše probíhalo s dostatečnou vzdáleností a šikovností obou hereček. Jitka je ostřílená řidička, která se ničeho nebojí, a Lucia je zase milovnicí kol. „Když jsem bydlela v New Yorku, bylo kolo můj běžný dopravní prostředek po městě.“ Nakonec to dopadlo nejlépe, jak mohlo. A když je spokojený režisér, jsou spokojení všichni, navíc žádné svazování živlů se nekonalo, naopak. „Nejdůležitější na celém natáčení byla ta energie holek, aby se to dobře poskládalo, aby každá byla jiná. Jitka má tolik energie, že k ní musíte dát někoho, kdo jí stačí, nebude ji brzdit a půjde to dohromady. A to se povedlo,“ pochvaluje si režisér seriálu.

Seriál Černé vdovy můžete sledovat každou neděli ve 20.15 na televizi Prima.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.