Zákulisí natáčení: Smrt Sagiho v Černých vdovách? Z okna letěla několikrát figurína

Je to ukázkový hajzlík a gauner. Jan Hájek alias Sagi je spolumajitel spediční firmy a společně s Mirkem (Filip Blažek) ji drží nad vodou, jak se dá. Špinavé peníze a podvody mu tak nejsou cizí. Není divu, že jednoho večera záhadně vypadne z okna, přesně v okamžiku, kdy mu Renata (Jana Plodková) jde vrátit tašku plnou peněz, o kterou hodně usiloval.

Let z balkónu a konec. Tak dopadne postava Sagiho v podání Jana Hájka po třech dílech v seriálu Černé vdovy. Sám herec ale tuhle zásadní scénu netočil. Sebevražda, jak ji policie bude vyšetřovat, se odehrála jen s figurínou a kaskadérských kousků byl herec ušetřen. „Točilo se to s figurínou a já na to koukal s Bolkem Polívkou se značným odstupem. Sestříhalo se to tak, že to ani není poznat. Dokonce se povedlo i to, že Sagimu, tedy figuríně, po pádu spadla bota. Prý, když někdo vyskočí, tak se mu zují boty. To tělo se nějak uvolní a zkrátka spadnou,“ vysvětluje herec a prozrazuje, že se na pád spotřebovalo hned několik záběrů.

To, že režisér Radek Bajgar obsadil Honzu do role pěkného bídáka, ho ani nijak nepřekvapilo. „Já je mám na triku docela často, takže je to pro mě běžná věc, ale bylo to fajn.“ Pár scén měl herec i s nemladší herečkou na place, malou Klaudií Černou, seriálovou dcerou Jany Plodkové, a překvapilo ho, jak je výborná. „Ona je fakt profík a zíral jsem, jak to dítě je schopné zahrát ty správné emoce na lusknutí prstu.“ Dokonce mu běhal až mráz po zádech, když musel natáčet, jak malou Lízu zastrašuje a vydírá. „Natáčeli jsme scénu, kdy jsem s malou v pokoji a já ji tam začnu vydírat a při tom jsem si říkal, že tohle bych nechtěl zažít, aby někdo přišel za mým dítětem. Nevím, jak bych reagoval,“ přiznal herec s vážnou tváří.

SERIÁL ČERNÉ VDOVY MŮŽETE SLEDOVAT V ONLINE ARCHIVU

Aby toho nebylo málo, tak okusil Jan Hájek i to, jaké je dostat se do křížku s kamarádem. Na budku tak dostal od Filipa Blažka. „Je to čistá choreografie. Před začátkem natáčení jsme si řekli, co budeme dělat a je to. Nikdo nepřijde k újmě. I když teď nevím, zda ta moje noha bolavá byla v rámci děje, nebo se mi opravdu něco stalo a režisér to jen do natáčení zapojil,“ vzpomínal Hájek, kterému se Bolek Polívka lehce posmíval, kdo ho učil na škole, protože neumí ani kulhat.

Černé vdovy televize Prima vysílá každou neděli od 20.15.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.