Cestování a dovolená

21. června 2018 10:00

Martina Čerňanská

Hurá na dovolenou! Co bychom tam určitě neměli říkat?

Společná dovolená je takový velký test vztahu. Není vyloučeno, že se partneři po takové dovolené, či dokonce už během ní, rozejdou.

Jsou spolu dvacet čtyři hodin denně, na což zpravidla nejsou zvyklí, a může se dostavit i ponorková nemoc. Na druhou stranu, nemusí to hned skončit absolutní katastrofou, vždyť kdo se na dovolené nepohádá? Nejlepší je mít situaci pod kontrolou a zbytečně si krásné dny plné odpočinku nekazit. Proto se raději vyvarujte následujících prohlášení:

Miláčku, a co kdyby ses raději zeptal na cestu?

Jen to ne! Muž je lovec a dobyvatel, cestu si zásadně najde sám. A to i kdyby ji měl třeba hledat třeba celé odpoledne. Obětavě mu v tom pomáhejte, jen by neměl zjistit, že držíte mapu vzhůru nohama. Když se muž-řidič nakonec přece jen zeptá na cestu, bere to jako prohru a dokonale mu to zkazí náladu.

Kam to koukáš?

To se prostě může stát. Váš roztržitý partner se otočí za dívkou v minisukni, případně mu spadnou oči do výstřihu vnadné dámy u protějšího kavárenského stolku. A což teprve když na pláži míjí rozesmáté středoškolačky v plavkách! Velmi pravděpodobně se na ně podívá. Buďte statečná. Přece mu nemůžete na dovolené zavazovat oči šátkem a vodit jej jako slepce.

Není to tady špatné, ale… měli jsme sem jet jen na týden.

Jasně naznačujete, že se vám dovolená nelíbí. Sdělení typu: Není to tady špatné znamená spíš něco jako: Je to tady příšerné, prostě katastrofa! Raději chvalte anebo se uchylte k ověřenému mlčení, všichni víme, že mlčeti je zlato.

To břicho musíš shodit!

Vyvarujte se drsné kritiky partnerova těla. Určitě máte pravdu, obrovské břicho mužům nesluší, ale bude lepší o tom mluvit, až rekreace skončí. Anebo se v duchu zkuste utěšovat tím, že plaváním a turistikou váš muž přímo na letní dovolené nějaký ten kilogram skutečně shodí.

Čekej tady. Jdu do obchodu, hned budu zpátky.

Tak tohle se snažte za každou cenu dodržet. Když s vámi partner do obchodu narvaného oblečením či upomínkovými předměty za žádnou cenu nechce vstoupit, pak skutečně bude muset čekat venku jako pes. Ale nenechávejte ho tam dlouho, zejméně je-li pořádné horko, jinak dojde ke konfliktu.

autor: em

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.