Vlakem na služební cestu? Nejlepší řešení!

Cestování vlakem má spoustu výhod. Můžete se v něm během cesty připravit na jednání nebo si po náročné pracovní schůzce odpočinout. Čas strávený ve vlaku můžete využít podle svých potřeb, protože se nemusíte věnovat řízení. Ve vlaku se lze také setkat s obchodními partnery, občerstvit se, připojit k internetu přes palubní Wi-Fi a proměnit si vagón v jedoucí kancelář. A to vše ještě s bonusem bezpečného cestování, protože vlak je nejbezpečnější dopravní

Snadný nákup jízdenky

Vnitrostátní i různé mezinároční jízdenky si lze snadno koupit přímo z kanceláře prostřednictvím e-shopu. Stejným způsobem je možné zajistit i rezervaci místa ve vlaku, která je u vnitrostátních cest zdarma. Pokud si stáhnete do svého mobilního telefonu aplikaci Můj vlak, je vše ještě jednodušší. Najdete v ní totiž řadu aktuálních informací o jízdě vlaku, jeho službách, přípojích a podobně a můžete si přes ní rovnou i zakoupit jízdenku. Tu pak není nutné tisknout, stačí ji uložit v telefonu a při odbavení ji pak předložit spolu s občanským průkazem nebo jiným osobním dokladem.

Flexibilní jízdenky

Na služebních cestách se často jednání protáhne nebo naopak skončí dříve. Proto České dráhy nabízejí několik druhů jízdenek vhodných právě pro tyto případy. Ideální jsou například Flexi a Flexi zvýhodněné jízdenky, které umožňují využít pozdější spoje, pokud se jednání protáhne. Pokud zvládnete jednání dříve a chcete jet dřívějším spojem, lze vnitrostátní jízdenku snadno vrátit bez stornopoplatku až do 15 minut před plánovaným odjezdem vlaku a na pokladně, v e-shopu nebo v aplikaci Můj vlak si snadno koupíte novou jízdenku na dřívější spoj. Jízdenky zakoupené u pokladny, které nejsou vázané na konkrétní spoj, lze pak použít úplně bez formalit na dřívější i pozdější spoje.

Pro společnosti, které vysílají své zaměstnance často na služební cesty, nabízejí České dráhy i další atraktivní formy jízdenek a služeb při odbavení. Jedná se například o přenosnou Kilometrickou banku nebo In Karty se slevou IN Business.

E-shop pro firmy a živnostníky

Vysílá vaše firma na časté služební cesty větší množství spolupracovníků? Nebo hodně cestujete jako živnostník? Pak pro vás a další podobné uživatele, jako jsou úřady a další instituce, nabízejí České dráhy speciální verzi korporátního e-shopu. Ten nabízí veškeré výhody jako běžný e-shop, ale svým uživatelům může nabídnout s ohledem na velké množství transakcí i další výhody, jako je například možnost hradit jízdenky fakturou nebo získat dodatečné množstevní slevy. Zájemci o využití korporátního webu se mohou přihlásit prostřednictvím běžného e-shopu Českých drah nebo mohou získat další informace např. na zákaznické lince nebo na obchodním oddělení generálního ředitelství Českých drah.

Komfortní cestování

Vlakové stanice jsou v celé republice snadno dostupné veřejnou i individuální dopravou, na desítkách míst nabízejí České dráhy také službu ČD Parking (přehled míst a podmínky použití lze najít na webu www.cd.cz/cdparking). U mnoha železničních stanic a zastávek jsou k dispozici také parkoviště P+R, tedy zaparkuj a jeď, které provozují měst a obce. Z nádraží na místo jednání lze využít kromě sítě veřejné dopravy i službu ČD Taxi (přesné podmínky naleznete na www.cd.cz/cdtaxi).

Cestující 1. třídy a cestující dálkových vlaků s rezervací 2. třídy mohou na některých stanicích také využít služeb čekáren ČD Lounge a zkrátit si tak čekání na další spoj. Cestující zde mají k dispozici například Wi-Fi připojení k internetu, elektrické zásuvky pro napájení elektroniky a další služby. Wi-Fi připojení, elektrické zásuvky pro napájení elektroniky, případně nabíjecí USB porty jsou cestujícím k dispozici také v moderních vlakových vozech.

Káva nebo večeře během cesty

Téměř 70 vlaků nabízí restaurační vůz a skoro 60 vlaků bistrovůz. Cestující si může v těchto vlacích vybrat z bohaté nabídky snídaní, hlavních jídel, zákusků a teplých i studených nápojů. Při ranní cestě na jednání tak můžete v klidu během cesty posnídat, nebo při návratu posedět u kávy nebo při pozdějším návratu i povečeřet. Ve vlacích vyšší kategorie je pak běžně celá nabídka restauračního vozu servírována přímo na místo cestujícího v 1. třídě, který tak nemusí ani opustit místo.

Ve více než 200 dalších vlaků včetně mnoha rychlíků lze využít službu ČD Minibar, kdy lze drobné občerstvení objednávat u stevarda přímo na místech cestujících.

Moderní vlaky jezdí často a jsou rychlé

Cestování vlakem je dnes na mnoha relacích nejen pohodlné, ale také rychlé. Na všech hlavních trasách jsou nabízeny spoje v intervalu 1 až 2 hodiny, na velmi frekventovaných tratích pak jezdí i více vlaků do hodiny.

Doba jízdy se proti minulosti podstatně zkrátila. Dokonce tak, že už se do mnoha destinací nevyplatí létat a lidé přesedli do vlaků, což je zároveň ekologičtější. Takovým příkladem jsou spoje Praha – Ostrava (3 hodiny), nebo Praha – Bratislava (cca 4 hodiny). Dvě až dvě a půl hodiny potřebujete například pro cesty z Prahy do Českých Budějovic, Brna nebo Olomouce. Doba jízdy mezi Prahou a Plzní nebo Ústím nad Labem je pouze něco málo přes hodinu.

Výjezdní vlak pro firmu

Pokud plánujete výjezdní zasedání celé firmy nebo setkání s větším množstvím obchodních partnerů, můžete si objednat také speciální vozy nebo dokonce celý vlak. Tato služba se nazývá příznačně „Výjezdní vlak“.

České dráhy nabízejí vyhrazení nebo vypravení jednotlivých vozů u běžných spojů nebo vypravení celého vlaku podle přání zákazníka. Na cestu se lze vypravit nejen moderními vozy klasické konstrukce, ale také salonními nebo konferenčními vozy, ve kterých může během cesty probíhat jednání, prezentace, workshop atp. Objednat si lze také historické soupravy. Ceny u těchto služeb jsou stanoveny na základě přesné objednávky podle rozsahu služeb a využitých vozidel.

Komerční spolupráce

Sdílejte článek
Štítky cestování Bratislava České dráhy Praha internetový obchod Wi-Fi Internet obchodní partner služební cesta

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.