Seriály a filmy

11. března 2013 13:45

Markéta Zídková

Cesty domů: 170. díl – Den poté

Lída zemřela a Petra trápí silné výčitky. Udělal dobře, když splnil její přání? Rudolf stesk po Lídě zahání prací. Jde na kliniku postavit se za operační stůl. Dan se ve Valériině domě nečekaně potká s Markem, který mu uštědří lekci – zbije ho a pořeže nožem. Co udělá Valérie, až se to dozví?

Lída zemřela. Valérie je zaskočená. Jak to, že se její stav tak zhoršil? Ještě tu mohla být půl roku, v tom se Valérie nemýlí, na to má už dost zkušeností. Proto by ráda udělala pitvu. Není si totiž jistá, jestli Lída nespáchala sebevraždu. Ta jediná by mohla objasnit Lídin rychlý odchod. Ale rodina něco takového zásadně odmítá. Chtěli, aby Lída žila co nejdéle. Nikdo jí nepomohl, aby umřela. A sebevražda je vyloučená, byli přece každou chvíli s ní. Bude tento argument Valérii stačit?

Na rekapitulaci dílu se podívejte ZDE:

Se steskem po Lídě se každý vyrovnává po svém. Rudolf tak, že jde okamžitě na kliniku postavit se za operační stůl. Ví, že práce ho vždycky dostane ze všech splínů i malérů. Operuje onkologickou pacientku, které hrozí infarkt, Vencl mu u zákroku asistuje. Jenže Rudolf tentokrát neodhadne míru svého rozrušení. Při operaci je poprvé v životě pomalý a nejistý. A je si toho moc dobře vědom. Právě teď by tu potřeboval Lídu, aby se jí svěřil se svým selháním. S kým si nakonec Rudolf popovídá?

Kdyby tak Valérie Černá věděla, kdo urychlil Lídinu smrt. Petr je rád, že Lídě pomohl odejít ze života tak, jak si to přála. Jeho pocity ale prostupují výčitky svědomí. Nedal Lídě lék příliš brzy? Neměl ještě týden nebo dva počkat? Jeho pochybnosti ještě prohloubí Pacina, která je z Lídiny smrti vynervovaná a Petrovi ji vyčte. Petr je na dně, dopadá na něj tíha zodpovědnosti za to, co udělal. Když ho obviňuje Pacina, co by mu teprve řekl Rudolf, kdyby znal pravdu? Má se mu Petr přiznat, co provedl?

Dan přijal nabídku pracovat s Valérií v její soukromé onkologické ordinaci u ní doma. Když za ní přijde, místo Valérie se nečekaně potká s Markem. A ten využije svou moc, aby Danovi uštědřil lekci. Ošklivě ho zmlátí a dokonce ho pořeže nožem. Dan se drží, ví, že se nesmí bránit, všechno by jen zhoršil. Poprosí pak o pomoc Šimona, který přijede a tržnou ránu mu zašije. Když se Valérie dozví, co se stalo, spěchá za Danem. Omlouvá se za manžela a Dan se Valérii svěří, že se do ní zamiloval. Jak dlouho se Valérie u Dana zdrží?

Sledujte stý sedmdesátý díl seriálu Cesty domů v pondělí 11. března ve 20.15 na Prima family.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.