Seriály a filmy

23. dubna 2013 16:24

Markéta Zídková

Cesty domů: 183. díl – Nejsi hrdina

Honza s Vejnarem jsou odvoláni k naléhavému případu. Někdo přepadl benzinovou pumpu a vzal si jako rukojmí malého Marečka Janáka. V nemocnici operují Frantu Žábu. Rudolf udělá riskantní zákrok, kterým mu zachrání život. Marek hraje Valerii na city. Ta se nechá zmanipulovat jím i Kristiánem Černým.

Honza by nejraději zůstal doma s Bárou a radoval se z toho, že obě jejich děti přežily, ale je odvolaný k dalšímu případu. Někdo přepadl benzinovou pumpu a jako rukojmí si vzal malého Marečka Janáka. Policie zjistí, že únoscem je zloděj Vorel, otec tří dětí. Policie je mu na stopě, pak ho ale ztratí. Bezmocné čekání, až se únosce ozve a řekne své požadavky, je nekonečné. Policii ale pomůže Dan. S Vorlem se zná a tuší, kde by se mohl skrývat. Všichni se přesouvají na Danem popsané místo a začnou s Vorlem vyjednávat. Jak to dopadne?

Valerie je nešťastná z toho, že se Dan nechal Markem vyprovokovat a zaútočil na něj. O Marka pečuje, Dana nechce ani vidět. A Marek kuje železo, dokud to jde. Zveličuje svá zranění, působí Valerii na city. Pomáhá mu v tom Kristián, který Valerii vyčítá, že je špatná manželka, že pošpinila jméno Černých. Valerii stačí málo a její nově nabyté sebevědomí se úplně rozplyne. Oba Černí ji zpracují a z ní se opět stává poslušná puťka. Dan, jako by to tušil, zazvoní u Černých. Co mu Valerie řekne, když si pro ni k Černým přijde?

Na rekapitulaci dílu se podívejte ZDE:

Vendy dotáhne do ordinace nemocného Frantu Žábu, který tam zkolabuje. Rudolf s Petrem ho okamžitě nechají převézt na kardiochirurgii. Vencl s Ríšou domlouvají operaci. Rudolf je varuje, Frantův stav není stabilizovaný, hrozí komplikace. Oni ho ale neposlechnou a Frantu přesto operují. Na sále nastane krize, Rudolf se tam vnutí a udělá riskantní zákrok, kterým Frantovi zachrání život. Po celé nemocnici se o ničem jiném nemluví, docent je za hrdinu. Co ale řekne ředitel nemocnice, až zjistí, že se mu na sále exhiboval doktor obviněný z vraždy?

Rudolfův hrdinský zákrok má vliv i na Petra. Kdyby Rudolf zrovna nebyl v ordinaci, Petr by si s Žábou neporadil. Petr si opět uvědomuje, jaký je to paradox. Rudolf je mnohem lepší doktor a půjde do vězení místo něj. Petr se Rudolfa snaží přesvědčit, že se nechá zavřít on. Rudolf o tom ale nechce ani slyšet. Petr mu nic nedluží, platí to, na čem se domluvili u Lídina hrobu. Přesvědčí Petr Rudolfa o opaku?

Sledujte stý osmdesátý třetí díl seriálu Cesty domů ve středu 24. dubna ve 20.15 na Prima family.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.