Seriály a filmy

13. května 2013 10:39

Markéta Zídková

Cesty domů: 188. díl – DNA jako důkaz

Honza pozve k Bernátovým Dana i s Valerií. Děti jsou nervózní, nechápou, proč k nim Dan teď chodí. Honza dětem přizná, že Dan je taky jeho syn. Marek s Kristiánem si vyříkají minulost. Co se Marek od otce dozví? Marek číhá před domem, kde bydlí Dan s Valerií. Omráčí Dana a unese ho v jeho autě.

Honza pozve k Bernátovým Dana, tentokrát i s Valerií. Osobně si pro ně přijede, aby je do vily odvezl. Maskuje tak strach, který o Dana má. Ve vile promluví s Valerií. Varuje ji před Markem a nabádá ji, aby byli s Danem opatrní. Honza není jediný, kdo má strach. Bojí se i děti, ale pro změnu Dana. Nechápou, pro k nim Dan teď pořád chodí. Honza musí s pravdou ven. Vezme Dana k nim do pokoje a přizná jim, že Dan je jeho syn a jejich velký brácha. Vysvětlí dětem, proč Dana nevychovával a proč je Dan takový, jaký je. Jak děti tuto informaci přijmou?

Vejnar s Honzou zajdou do vily Černých. Jsou si téměř jistí, že vrahem Žanety Mladé byla Eliška Černá, ale potřebují důkaz. Ideálně vzorek DNA. Ale stačila by i Kristiánova výpověď, on přece musí vědět, co se tenkrát přesně stalo. Protože ale Černí nechtějí spolupracovat, Honza s Vejnarem začnou mluvit o exhumaci paní Černé. To oba Černé rozzuří. Kristián běsní – jak si dovolují otírat se o jeho ženu? Marek je v šoku. Myslel si, že se všechno kdysi odehrálo úplně jinak. Když policie odejde, oba Černí si vyříkají minulost. Co se Marek od Kristiána dozví? A jakým přiznáním šokuje otce syn?

Na rekapitulaci dílu se podívejte ZDE:

Z Ameriky se vrací Šimon. Zajde za Vendy, aby věděla, že je zpátky. Marta mu sice leccos naslibovala, ale nic z toho nevyšlo. Vendy jeho přítomnost bere na vědomí, ale momentálně má dost jiných starostí. Upnul se na ni Vencl, který se nezvládá starat o svou matku a o Marečka. Vendy trápí svědomí, tak mu pomáhá, i když má Vencla plné zuby. Snaží se ho taky přivést k rozumu. Eva se probrala z narkózy, spoléhá na něj. Chce, aby Vencl Marečka adoptoval, aby nešel do dětského domova, kdyby ona nepřežila. V takovou chvíli se Vencl na Evu přece nemůže vykašlat. Co Vencl nakonec udělá? A čím Vendy překvapí Šimon?

Honzovo varování před Markem nebylo plané. Marek ztratil zdravý rozum a ovládá ho pomsta. Hlídá před domem, kde bydlí Dan s Valerií. Čeká, až se dočká. Dana omráčí a unese. Valerie vidí, jak Marek odjíždí Danovým autem, ale neví, co přesně se stalo. Okamžitě volá policii. Kam Marek Dana veze?

Sledujte stý osmdesátý osmý díl seriálu Cesty domů v pondělí 13. května ve 20.15 na Prima family.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.