Seriály a filmy

7. června 2013 13:53

Markéta Zídková

Cesty domů: 196. díl – Protijed

Rudolf s Petrem se opravdu rozhodnou vylézt na Roháč. Zatímco na ně doma všichni čekají, od horské služby se dozví, že našli pod Roháčem jednoho zraněného. Petra, nebo Rudolfa? Valerie s Danem mají u sebe doma Romanu, zvykají si na sebe. Vyruší je návštěva Žampy, který přišel i s malou Beátkou.

Romana je u Valerie a Dana doma. Téměř dokonalou rodinnou idylku přeruší návštěva, nečekaně přijde Žampa s malou Beátkou. Jeho dcera Marie zemřela a on neví, co má dělat. Valerie se okamžitě o malou holčičku zajímá a Romana začne žárlit. Odjede zpátky do domova, je uražená. A má proč. Žampa totiž Valerii nabídne, že si ji za určitý obnos vezme, aby pak Valerie mohla Beátku adoptovat. Valerie o tom začne uvažovat a Dan je naštvaný. Naštvaná je i Procházková. Bylo by prý lepší, kdyby se už s Romanou neviděli. Jenže Valerie se s tím nehodlá smířit. K čemu Dana přemluví? A jak se rozhodne ohledně Beátky?

Rudolf s Petrem chtějí dotáhnout do konce svůj bláznivý nápad vylézt na Roháč a přespat tam. Začnou tréninkem u Bernátů na zahradě. S celou rodinou posedí, opečou si buřty a pak přenocují pod stanem. Druhý den vyrážejí na výstup. Petr je rozumnější, snaží se Rudolfa přesvědčit, že půjdou delší a bezpečnější stranou. Ale ten si nedá říct. Všichni zatím doma trnou hrůzou, protože se zhoršilo počasí. Dostanou informaci, že horská služba našla pod Roháčem jednoho zraněného muže. Který z nich to je? Rudolf, nebo Petr?

Na rekapitulaci dílu se podívejte ZDE:

Honza jede s Bárou do nemocnice na první kontrolu s dvojčaty. Netuší, že je sleduje Petra Piskořová. Bára mu později volá, že Petru viděla. Honza je vzteky bez sebe, nejraději by si pro Petru došel a dal jí pár facek. To ale nemusí, slečna přijde sama. Opět s nimi ledovým klidem vede podivné řeči. Zatímco Vejnar zůstane klidný, Honza se zase nechá unést vztekem. Což Petra přesně chtěla. Na rozloučenou jim dá kapsli, v níž je prý protijed, a odkráčí. Honzovi vzápětí dojde, že by se její vyhrožování mohlo týkat dvojčat, a letí domů. Co je ve skutečnosti ve zmíněné kapsli?

Vejnar se sice Petrou nenechá rozhodit, ale případu Piskořových má taky plné zuby. Už i on začíná uvažovat, že na kriminálce skončí a rád se vrátí k hospodařině, k papírům a DPH. Přijde za ním Soudek a dají si spolu skleničku alkoholu. Vejnarovi chutná alkohol nějak divně. Soudek se diví, proč mu láhev tedy s Honzou dávali. Byl u ní dokonce lístek se vzkazem. Teď už zpanikaří i Vejnar. Je převezený do nemocnice, kde mu vypumpují žaludek. Byl v alkoholu opravdu nějaký jed? A dala ho tam Petra?

Sledujte stý devadesátý šestý díl seriálu Cesty domů v pondělí 10. června ve 20.15 na Prima family.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.