Seriály a filmy

20. srpna 2014 21:30

Gabriela Gabrielová

Cesty domů: 279. díl - Zbabělec

Cesty domů III (279) - rekapitulace

Rudolf nabídne Blance, aby Hedvika a její synové žili s nimi ve vile. Adam zapře Lucii lekci od Mikuláše. Vencl připraví podraz na Sváťu.

Hynek dostane vyhazov z pozice lesního dělníka. Štve ho, jak je nepoužitelný, a přesvědčí Adama, aby mu provedl elektrošoky. Ve vile o něj mají strach. Uleví se jim na okamžik, když vidí, že je Hynek veselé mysli, ale jejich obava se vrátí ve chvíli, kdy Simona přizná, že schopnost číst a psát se mu nevrátila. Všichni se bojí, jak Hynek tuto ponižující situaci ponese. Jsou připraveni ho podržet.

Mikuláš ztluče Adama, je to částečná odplata za Lucii. Pak podepíše reverz a rozhodne se i s Hedvikou odjet do Prahy. Blanka se o něj bojí, navíc se jí bude po obou stýskat.

Rudolf by neviděl problém v tom, kdyby Hedvika s Mikulášem s nimi žili pod jednou střechou. Zato Adama neuznává. Přebrat holku zavřenému bráchovi je pro Rudolfa svinstvo.

Lucie má o Mikuláše obavu a s napětím sleduje, jak to mezi ním a Adamem dopadne. Adam jí neřekne, že dostal od bráchy u nemocnice nakládačku, naopak zalže, že Mikuláš jejich vztah posvětil. Lucii se pro tuto chvíli uleví.

Vencl obviní Sváťu, že pacientovi Mikulášovi ukradl telefon. Narafičí ho do Sváťovy skříňky a zavolá policii. Případ vyšetřuje Dalibor, ale popře, že by ve skříňce telefon nalezl. Venclovi tentokrát jeho pomsta nevyjde. Dalibor ale Sváťu varuje, aby si s Venclem nezahrával, doktor je „vyšší šarže“ než lapiduch. Sváťa je ale odhodlaný s arogantním Venclem dál bojovat.

Sdílejte článek