Seriály a filmy

18. srpna 2013 14:34

Markéta Zídková

Cesty domů II startují: Projděte si průvodce vztahy krok za krokem

Už toto pondělí se zase setkáme s našimi hrdiny z městečka Hradiště. Kdo na nás v Cestách domů II. čeká? Základní představu už máte, pojďme si ji ale upřesnit. Abychom byli náležitě připraveni, až to v pondělí večer ve 20.15 na Primě vypukne.

V sedmé řadě Cest domů II. nám k našim oblíbeným tvářím přibyla přímo hvězdokupa nových postav: Simona Kenigrová, Hynek Kenigr, Dalibor Dušek a jeho žena Veronika s Michalem, Mariana Čermáková a to ještě není kompletní výčet. Postupně jsme si je představovali, teď to vezměme z gruntu.

Základní schéma jejich vztahů najdete ZDE

Rodina Kenigrů

Vždycky jsme věděli, že Valerie Černá má matku a sestru, ale nikdy jsme se s nimi nesetkali. Až teď máme tu čest. Vítejte u Kenigrů.

Všichni až na Valerii žijí v nádherné vile v Hradišti:

Hlavou rodiny je Simona Kenigrová (Veronika Freimanová), soudkyně, vdova. Patří k ní řada vlastních dětí i jedna válečná kořist.

Nejprve měla dvě dcery: Valerii Černou (Lenka Vlasáková) a Marianu Čermákovou (Markéta Hrubešová). Pak si vzala Viktorina Kenigra, který měl syna Hynka Kenigra (Roman Zach) – to je ta její válečná kořist.

Kenigrům se narodil ještě společný syn Jaroslav, přezdívaný Jaryn (Radúz Mácha).

To je první vrstva kolem Simony, posuňme se dál. Simona má přítele Juraje Semeráda (Milan Bahul), který je, jak jinak, také právník, soudce.

K Jarynovi zatím dodejme jen to, že je policista a že se kolem něj budou motat dvě slečny: Alena Brázdová (Marie Doležalová) a Zuzana Klepáčová (Veronika Zelníčková).

Rodina Mariany

Přeskočme k Marianě, protože ta nás také neodvede příliš daleko z epicentra dění: Majitelka butiku, matka dvou holčiček žije v domě své matky Simony. Je rozvedená, manžel Oskar Čermák je lékař (Pavel Kříž – doktoři jsou mu už souzení). Ale časem se začnou sbližovat a my se tak dočkáme i nástupu Pavla Kříže.

Hynek Kenigr

Hynek už nás posune dál z domu Kenigrových – respektive díky němu přeskočíme přes plot k sousedům Duškovým – to je další nová rodina. Hynek je prokurátor, je rozvedený, má děti, které s ním ale nežijí (nebojte, seznámíme se s nimi).

Duškovi

A hned na začátku této řady Cest domů přetáhne Hynek svému sousedovi Daliborovi Duškovi (Igor Chmela) jeho ženu Veroniku (Jana Janěková ml.). Dalibor s Hynkem se nenávidí a je evidentní, že to je prastará nenávist, korunovaná soubojem o jednu ženu.

Podívejte se na ukázku z 1. dílu, jak zuřivá je nenávist mezi nimi - kluk v kostkaté košili je Jaryn (Radúz Mácha), ten dvoumetrový čahoun je Hynek (Roman Zach) a chlapík, co leze přes plot, je Dalibor (Igor Cmmela, ano ano, jeden z členů Partičky):

Pikantní na tom je, že Igor Chmela a Jana Janěková ml. jsou manželi i ve skutečnosti – to musela být smršť emocí, když hráli rozchod.

Veronika je rehabilitační lékařka, hned v prvním díle se stěhuje k Hynkovi. Spolu s Daliborem má dospívajícího syna Michala (Vincent Navrátil). Zůstaňme ještě chvíli u Kenigrů, k Daliborovi Duškovi se vrátíme o pár odstavců níže.

Takže zpátky ke Kenigrům, k Valerii (vztahy se větví na tolik stran, že je třeba občas skočit na úplně jiné místo.)

Valerie Černá

Zbloudiá ovečka rodiny Kenigrů Valerie je naše stará známá – díky ní se vracíme zpět k našim postavám, se kterými jsme se v seriálu setkávali doposud. V minulé řadě Cest domů byla manželkou policisty Marka (Filip Blažek), ze kterého se ale bohužel vyklubal masový vrah. Ruka zákona už ho dostihla, takže jsme se s ním museli rozloučit.

Pánkovi

Valerie je nyní už delší dobu s Danem Pánkem (Martin Kraus), který si z minulosti také nese škraloup, ale úspěšně se s ním vypořádal. Valerie nemůže mít děti, proto usiluje o adopci Romany z dětského domova.

Dan Pánek se sice popral sám se sebou, ale nad čím nezvítězil, je jeho matinka Ivana Pánková (Linda Rybová), kterou už dobře známe: schopná manipulátorka, která chce Dana jen pro sebe. Teď se vrací po roce v léčebně – a vypadá to, že už dá Danovi pokoj.

Nemocnice

Dan je stejně jako Valerie lékařem na onkologii v hradišťské nemocnici – tak se dostáváme mezi lékaře, kde se budeme potkávat s Veronikou Duškovou i kardiochirurgy Richardem Bernátem (Jan Zadražil) – zástupcem rodinného klanu Bernátů, a Jakubem Venclem (Ladislav Hampl), který nás v minulých řadách pěkně štval i bavil.

Kriminálka

A teď zpět k Daliboru Duškovi – ten nás vrátí do řad kriminálky v Hradišti k šéfce major Jírové (Míla Šplechtová) a Mojmíru Soudkovi (Jan Vlasák). Ti dva se dali dohromady i v soukromém životě.

Hvězdy hradišťské kriminálky Honza Mašek (Miroslav Etzler) a Robert Vejnar (Pavel Soukup) po posledním drsném případu s rodinou Piskořových skončili – Mašek šel učit na policejní akademii, Vejnar šel řešit hospodářskou kriminalitu. Hned na začátku prvního dílu se s Vejnare bohužel definitivně rozloučíme. Honza Mašek se naopak ke kriminálce vrátí a skrze něj získáme další spojku do domu Bernátů.

Bernátovi versus Kosíkovi

Pro ty, kteří Cesty domů zatím příliš nesledovali: dosud jsme v minulých řadách řešili hlavně lásku a nenávist dvou rodin: Bernátů a Kosíků. Rudolf Bernát (Alois Švelík) a Petr Kosík (Ladislav Potměšil) byli kdysi přátelé, ale pak je rozdělila smrt Petrovy sestry (manželky Rudolfa) a Rudolfova emigrace. Starý spor ale dokázali překonat a najít k sobě zase cestu. Jejich děti: Vendy Bernátová (Petra Horváthová) a Šimon Kosík (Petr Konáš) se dokonce vzali.

Rudolf měl za ženu Lídu (Jitka Smutná), která na jaře zemřela na rakovinu. Petr Kosík jí pomohl umřít. Vinu na sebe vzal Rudolf a právě nastoupil trest - odešel do vězení.

Rudolf měl kromě Vendy s Lídou ještě Richarda - kardiochirga, o kterém jsme už mluvili - ten je ženatý se zdravotní sestrou Kači. Pak měl Rudolf s Lídou dceru Soňu (k té se dostaneme).

Petr Kosík má vedle syna Šimona ještě syna Martina Kosíka, který žije se svou ženou Helenou a malým miminkem v Anglii. Martin ale není jeho biologickým synem - je synem Rudolfa a Petrovi sestry - Petr se ho ujal po Rudolfově emigraci.

Petr Kosík ovdověl, ale nyní je ženatý s Patricií zvanou Pacina.

To jen na vysvětlenou, protože nám z děje samozřejmě nezmizí ani Bernátovi, ani Kosíkovi.

Honza Mašek

U Bernátových ještě chvíli zůstaneme. Honza Mašek měl za ženu právě Soňu - dceru Bernátových, spolu měli dva syny. Soňa ale zemřela při autonehodě. Přesto Honza v domě u Bernátů zůstal a přivedl si sem novou ženu Báru (Tereza Kostková). Čerstvě se jim narodila dvojčata.

Sváťa Pech

Ještě bychom měli zmínit Sváťu Pecha (Filip Čapka), zcela osobitou postavu, která nám převrátí pohled na současnou medicínu. Sváťa je tak trochu zloděj a podvodník, ale jinak čistá duše, která má v sobě nečekanou lidskost.

Do děje vstoupí až po několika dílech a doplní různorodou rodinu Kenigrů. Je totiž mladším a velmi svérázným bratrem soudkyně Simony (Veronika Freimanová) – a tím jsme pěkně zpátky na začátku našeho novodobého dramatu s parametry antické tragédie: ctíme jednotu místa, postav (děje) a svým způsobem i času.

A tady najdete upoutávku na pondělní díl Cest domů:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.