Seriály a filmy

2. prosince 2014 13:30

Gabriela Gabrielová

Cesty domů pomáhají Jedličkovu ústavu

Skupina handicapovaných hudebníků The Tap Tap Orchestra opět vyprodala Státní operu v Praze. Na charitativní mikulášské besídce, jejíž výtěžek byl věnovaný dostavbě Jedličkova ústavu v Praze, nechyběli ani herci primáckého seriálu Cesty domů Roman Zach a Iva Kubelková.

Roman Zach, kterého znají fanoušci Cest domů jako Hynka Kenigra, se převlékl za Mikuláše. „Já jsem svou výškou k této roli předurčený, ale vždycky jsem se jí vyhýbal. Tohle byla má mikulášská premiéra. Čertů jsem se jako dítě vždycky bál a věřil na ně. Až jednou, když jsem šel 6. prosince navštívit babičku, viděl jsem ve sněhu nejdřív berli, pak čepici a pak celého Mikuláše na mol opilého, v němž jsem poznal souseda. V tu chvíli jsem na čerty i anděly přestal věřit. Tvorbu The Tap Tap Orchestra znám, s dětmi si ji často pouštíme. Jsem rád, že jsem jim mohl pomoct,“ řekl Roman Zach.

Iva Kubelková, která hraje v Cestách domů doktorku Alici, se během večera převtělila do role anděla. „Myslím, že anděla jsem ještě nikdy nedělala, takže i pro mě je to svým způsobem premiéra. The Tap Tap jsou úžasní a ani tentokrát nezklamali, koncert byl fantastický,“ říkala Iva Kubelková.

Charitativní mikulášské besídky se zúčastnili i Jiří Mádl, kterému připadla role čerta a který spolu s moderátorem kapely Ladislavem Angelovičem koncert uváděl. V průběhu večera vystoupili také Dan Bárta, Xindl X nebo Tereza Voříšková. Výtěžek koncertu, který činí 5 221 581 korun, bude využitý na dostavbu Jedličkova ústavu v Praze.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.