Seriály a filmy

18. listopadu 2013 16:23

Markéta Zídková

Cesty domů rozsvítily strom splněných přání

Herci ze seriálu Cesty domů opět pomáhají dětem z azylových domů. Rozsvítili pro ně Vánoční strom splněných přání. A dětem hned nějaká přání splnili.

Akci pořádá už počtvrté pražská pobočka Armády Spásy. Děti z azylových domů namalovaly obrázky se svými přáními. Kdo chce některému z dětí jeho vánoční přání splnit, vybere si obrázek a koupí dárek na něm namalovaný. Dárci zůstane na památku obrázek.

Když herci strom rozsvítili, hned začali listovat v knize přání, vybírali obrázky a šli dárky nakupovat. Petra Faltýnová se vydala na nákup i s dcerkou Adriankou. „Jsem ráda, že touhle akcí můžeme pomoct dětem. Já nemám moc ráda předvánoční shon, navíc budeme letos na svátky v Americe, takže tu ani nebudu, proto si s dárky hlavu moc nelámu. Od Ježíška bych si přála hlavně klid,“ říkala nejčerstvější posila seriálu Cesty domů.

Marie Doležalová, která v seriálu hraje Alenu, se vydala plnit dětská přání se svým kolegou Vincentem Navrátilem. Ten hraje Michala. „Ten nápad se mi moc líbí, když člověk dostane pod stromeček to, co si přeje, je to krásný pocit a zážitek na celý život.

Chtěla jsem ho některému dítěti dopřát. Vybrala jsem si holčičku, která se jmenuje stejně jako já. A našla jsem pro ni růžový kočárek a panenku. Takovou panenku bych si jako sedmiletá holka taky sama přála,“ říká Maruška.

„Já si vybral kluka Alexandra, překřtil jsem ho na Alexandra Velikého, který si přál auto. Tak jsem mu vybral takové, které se mi líbilo. Já sám bych si od Ježíška přál možnost bydlet sám, ale to se mi ještě nesplní, ještě na to nemám věk,“ smál se Vincent.

Jitka Smutná přišla stejně jako loni s vnoučkem Františkem. Zatímco loni ho ještě držela na ruce, letos už chlapeček běhal kolem stromku. Vysvětlila mu, že dárky, které budou nadělovat, jsou pro jiné děti, ne pro něj, takže František se jich nedožadoval, ale pomáhal je ukládat. „Co bych si já sama přála? Mně udělá radost každý dárek, nemám žádné speciální přání. Na Vánoce budu obíhací babička. Před svátky budu mít už po premiéře, takže volněji. Doufám, že to u nás zavoní vánočním cukrovím, které se chystám péct, a že dám do pořádku všechny resty, protože v divadelním provozu je pořád odkládám,“ plánovala Jitka Smutná, která hrála v Cestách domů Lídu.

Filip Čapka, seriálový Sváťa Pech, mluvil o nakupování dárků opatrně, protože jeho dcerka Anička, která ho doprovodila, ještě pořád trochu věří na Ježíška. „Já bych si přál chvilku volna a klidu a nemuset myslet na to, co musím udělat další den. Ale hlavně bych si přál, aby byla celá rodina v pohodě a zdravá a vyhýbaly se nám komplikace, stresy a problémy. Doufám, že se mi tohle přání splní,“ říkal herec.

Simona Postlerová přišla rozsvítit strom přesto, že má zraněnou nohu. Nakupování dárků prý vždycky nechává na poslední chvíli. „Mám to tak raději, nechávám se inspirovat okamžitým nápadem nebo tím, co moje rodina vysloví. A oni to často řeknou až těsně před Vánocemi. Já sama bych si přála především zdraví. Nejen pro sebe, pro celou svou rodinu a všechny blízké. Zní to jako klišé, ale zdraví je opravdu to nejdůležitější,“ řekla Simona, která hraje v seriálu Pacinu.

„Přejeme si, aby každé dítě z našich azylových domů našlo pod stromečkem alespoň jedno splněné přání. Ta mohou lidé plnit dětem až do 20. prosince. Pak se dárky roztřídí podle místa určení – do pěti azylových center pro matky s dětmi nebo pro celé rodiny a do dalších komunitních center po celé republice - a začnou rozvážet tak, aby je děti měly na Štědrý den pod stromečkem,“ řekla Pavla Vopeláková z Armády spásy.

Podívejte se na fotky:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.