Cesty domů: Samé silné ženy

Cesty domů obydluje nejedna silná žena. Připomeňme si osud jedné z nich, major Jírové, která na podzim zase naskočila do příběhu.

Láska se všemi svými komplikacemi kvete v každém věku. O tom by major Jírová mohla vyprávět. Kvůli lásce zmizela na čas z Hradiště a tedy i ze seriálu. Loni na podzim se nám ke konci 5. série zase objevila. Než ji vypustíme do 6. řady, pojďme si zrekapitulovat její osud.

Jak už její titul ´major´ napovídá, je to rázná ženská, šéfová místních policistů, pro kterou je bezvadně odvedená práce na prvním místě. Ale ani ona není za všech situací pevná jako skála. Stane se nejen pacientkou MUDr. Rudolfa Bernáta, ale i jeho milenkou. Jejich životní cesty svede dohromady její nemocné srdce, jinak neochvějného Rudolfa ale postupně získává díky své inteligentnosti a ráznosti.

Major Jírová se ocitá v milostném trojúhelníku spolu s Rudolfovou manželkou Lídou. A zdá se, že u ní Rudolf nachází vše, co mu u Lídy chybí. Lídu po letech soužití vnímá jako služku, rozčiluje ho, jak je Lída poddajná, bez svého názoru, jak se obětuje rodině. Když ale dojde na lámání chleba a Rudolf odejde k major Jírové, Lída rázně zakročí, Rudolfovi připomene společnou minulost a manžela získává zpět.

Míle došla trpělivost. Takhle nechce pokračovat dál a raději opouští Hradiště a jde dělat kariéru do Prahy. Po delší pauze se na konci loňské podzimní série vrací jako šéfka krajské policie.

Oživí se starý trojúhelník?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.