Do Cest domů se vrací i Petr Konáš

Cesty domů oživí další „stará“ známá tvář. Do děje se vrátí i Petr Konáš alias Šimon Kosík. Půjdou si s Danem Pánkem v podání Martina Krause opět po krku?

Scenáristé Šimona poslali do Ameriky, kde studoval na prestižní lékařské fakultě. Herec sám se také přesunul na jiné působiště, i když ne tak daleko. Po pěti letech vyměnil angažmá v chebském divadle za Divadlo J. K. Tyla v Plzni.

„Protože přítelkyně žije v Chebu a protože tam dohrávám ještě nějaká představení, cestuju mezi Plzní a Chebem,“ říká. V Plzni ho můžete vidět v představeních Pygmalión, Amazonie a v nejnovější hře Sestup Orfeův, v níž hraje hlavní roli tuláka Vala Xaviera.

„Je to pěkná role a hlavně Val není takový posera, jako byl Šimon v poslední sérii Cest domů. Jsem zvědavý, jaký bude teď. Doufám, že v té Americe konečně dospěl,“ říká herec se smíchem.

O nových postavách v podání Lenky Vlasákové a Filipa Blažka čtěte ZDE

Seriál prý Petr během své absence v něm nesledoval. „Nemám televizi. Ale občas mě někdo z fanoušků zastavil a ptal se, co je se Šimonem. Tak jsem říkal, že cestuje po světě.“

Nelákalo by Petra jít ve stopách své postavy a taky vyjet někam za studiem? „Za studiem ne, ale jednou bych rád v karavanu projel napříč Ameriku. Ale asi se k tomu dostanu až v důchodu, není čas. Což je vlastně dobře,“ směje se.

O návratu Martina Krause do Cest domů čtěte TADY

Šimon se – stejně jako Dan (Martin Kraus) – v seriálu znovu potká s Vendy, kterou hraje Petra Horváthová. Takže se možná dočkáme i pokračování milostného trojúhelníku těchto tří postav.

Petra Horváthová měla v seriálu také delší pauzu a herečka v reálném životě šla tak trochu ve stopách své seriálové postavy. Zatímco její Vendy dělala v Anglii au-pair, Petra tam vyrazila do školy, aby se zdokonalila v angličtině.

Nová série Cest domů startuje na Prima family už na přelomu ledna a února!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.