Do Cest domů se vrací i Petr Konáš

Cesty domů oživí další „stará“ známá tvář. Do děje se vrátí i Petr Konáš alias Šimon Kosík. Půjdou si s Danem Pánkem v podání Martina Krause opět po krku?

Scenáristé Šimona poslali do Ameriky, kde studoval na prestižní lékařské fakultě. Herec sám se také přesunul na jiné působiště, i když ne tak daleko. Po pěti letech vyměnil angažmá v chebském divadle za Divadlo J. K. Tyla v Plzni.

„Protože přítelkyně žije v Chebu a protože tam dohrávám ještě nějaká představení, cestuju mezi Plzní a Chebem,“ říká. V Plzni ho můžete vidět v představeních Pygmalión, Amazonie a v nejnovější hře Sestup Orfeův, v níž hraje hlavní roli tuláka Vala Xaviera.

„Je to pěkná role a hlavně Val není takový posera, jako byl Šimon v poslední sérii Cest domů. Jsem zvědavý, jaký bude teď. Doufám, že v té Americe konečně dospěl,“ říká herec se smíchem.

O nových postavách v podání Lenky Vlasákové a Filipa Blažka čtěte ZDE

Seriál prý Petr během své absence v něm nesledoval. „Nemám televizi. Ale občas mě někdo z fanoušků zastavil a ptal se, co je se Šimonem. Tak jsem říkal, že cestuje po světě.“

Nelákalo by Petra jít ve stopách své postavy a taky vyjet někam za studiem? „Za studiem ne, ale jednou bych rád v karavanu projel napříč Ameriku. Ale asi se k tomu dostanu až v důchodu, není čas. Což je vlastně dobře,“ směje se.

O návratu Martina Krause do Cest domů čtěte TADY

Šimon se – stejně jako Dan (Martin Kraus) – v seriálu znovu potká s Vendy, kterou hraje Petra Horváthová. Takže se možná dočkáme i pokračování milostného trojúhelníku těchto tří postav.

Petra Horváthová měla v seriálu také delší pauzu a herečka v reálném životě šla tak trochu ve stopách své seriálové postavy. Zatímco její Vendy dělala v Anglii au-pair, Petra tam vyrazila do školy, aby se zdokonalila v angličtině.

Nová série Cest domů startuje na Prima family už na přelomu ledna a února!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.