Seriály a filmy

6. listopadu 2014 11:00

Gabriela Gabrielová

Henrieta Hornáčková při natáčení nasazuje vlastní kůži

Henrieta Hornáčková, která hraje v primáckém seriálu Cesty domů záchranářku Lucii, už při natáčení zažila leccos. Tentokrát ale točila scénu únosu, během níž doslova nasadila vlastní kůži.

Henrietu v seriálu neuvidíte v lodičkách a šatičkách, většinou někde poletuje ve stejnokroji záchranářky. Tentokrát točila scénu, která přejde z romantiky do dramatu. Poté, co se před domem rozloučí se svým přítelem Hynkem (Roman Zach), vystoupí z auta muž, který ji paralyzérem omráčí, naloží do auta a odjede. Hynek za nimi běží, ale odjíždějící auto už nezastaví.

Při natáčení bylo potřeba zkoordinovat nejen útok na Lucii, ale hlavně přibíhání Hynka s odjížděním auta. A tak se scéna poté, co se několikrát nazkoušela, pětkrát na ostro natáčela. A přesto, že šlo o dramatický moment, herci se u něj chvílemi hodně nasmáli. Například když únosce sice štíhlou, ale poměrně vysokou Henrietu omráčil, vzal do náruče a s „bezvládným“ tělem se marně pokoušel otevřít dveře auta. Nebo když Hynek doběhl k autu příliš rychle.

Henrietě ale v závěru moc do smíchu nebylo. „Museli jsme se soustředit, aby všechno do sebe zapadlo. Ptala jsem se, co s člověkem udělá, když ho někdo omráčí paralyzérem, abych to věrohodně zahrála. Byl to zvláštní pocit, když mě cizí člověk bral do náruče a já musela dělat, že jsem bezvládná. Měla jsem trochu strach, ale nemohla jsem to dát najevo, bylo by to vidět ve tváři. Musím říct, že toto natáčení bylo zatím nejdrsnější, jaké jsem kdy zažila, taky si z něj odnáším zranění. Herec, který hrál únosce (Jarmil Škvrna), mi paralyzérem udělal na krku modřinu. A když mě hodil do auta, rozjel se s ním pak tak prudce, že jsem se uhodila a odřela si ruku. Takže jsem během tohoto natáčení doslova nasadila vlastní kůži,“ smála se Henrieta.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.