Seriály a filmy

2. května 2013 16:39

Markéta Zídková

Herečky z Cest domů vyráběly amulet lásky

Herečky z Cest domů se důkladně připravily na magickou filipojakubskou noc, tedy noc ze 30. dubna na 1. května, a vůbec na celý květen, měsíc lásky. Navštívily čarodějku Marcelu Košanovou a za její asistence si vyrobily amulet lásky.

Amulet má nezadaným ženám lásku přivolat a těm šťastně zadaným pomoci si vztah udržet. Obsahoval mimo jiné okvětní plátky růže, snítky levandule, růženín a další ingredience. Při jeho vázání Vendulka Křížová, Petra Horváthová, Kamila Špráchalová a Kateřina Hrachovcová vyslovily v duchu svá přání, která nám samozřejmě neprozradily. Pak své amulety ohněm aktivovaly a vyslechly si další informace o tom, jak amulet zafunguje a co s ním udělat, až splní svůj účel.

Herečky se při jeho výrobě hodně nasmály, ale bylo vidět, že jeho účinky rozhodně nepodceňují. S Marcelou Košanovou si pak každá popovídala o tom, co ji zajímá a trápí, některá si nechala vyložit karty, jiné kartářka věštila podle kyvadla. Popovídaly si taky o magické moci některých bylinek a jak je využít nejen při vaření, ale třeba i při očištění bytu od negativní energie.

„Amulet lásky jsem vyráběla poprvé. Za doprovodu slov Marcelky a za zvuku příjemné hudby jsem si připadala tak trochu jako na nějaké meditaci. Nevím, jestli se za pomoci kouzel dá přivolat nebo posílit láska, ale já na věci mezi nebem a zemí věřím. Důležité je ale taky věřit sobě a v sebe, v sílu v nás, kterou je potřeba probudit,“ řekla Kateřina Hrachovcová.

„Já v nadpřirozené věci věřím a magie se nebojím, říkám o sobě, že jsem taky tak trochu čarodějka. Amulet lásky jsem zatím ještě nevyráběla, ale nějaké rituály už jsem podstoupila. První květen je hodně magický den, já jej strávím s přáteli a našimi dětmi kousek za Prahou, plánujeme společný výlet,“ usmívala se Vendulka Křížová.

„Láska je chemická reakce, ale proč se přitahují zrovna určití dva lidé, to nikdo neví, to je zkrátka něco mezi nebem a zemí. Karty už jsem si před časem vyložit nechala, ale mnohem zásadnější pro mě bylo setkání s astroložkou. Věřím, že se plní sny, jinak bych tu nestála. Však už se mi jeden splnil – být herečkou. Momentálně zamilovaná nejsem, ale věřím, že zase budu. Že na mě velká láska někde čeká,“ říkala Petra Horváthová.

„Já jsem podobný rituál ještě nikdy neabsolvovala. Karty už jsem si kdysi vyložit nechala, a co mi bylo řečeno, to se mi splnilo, ale nijak zásadně mi to život neovlivnilo. Od paní Košanové bych si karty nechala vyložit moc ráda,“ tvrdila Kamila Špráchalová.

„Každá čarodějka vyrábí tajné amulety, tohle byl amulet na přivolání nebo uchování lásky. Spojila se v něm síla bylin a kamenů s mou energií a energií všech těchto žen a jejich přáními. 30. duben je zvláštní den – a hlavně noc. Říká se jí Noc světla, protože všude hoří ohně. My čarodějky tomuto svátku říkáme Beltine, jde o tradici starou několik tisíc let. 30. duben, polovina mezi jarní rovnodenností a letním slunovratem, přelomový čas, který se odráží na všem živém. Noc, která je oslavou lásky a života, kdy se dějí zázraky, ať už na ně lidé věří, nebo nevěří,“ vysvětluje Marcela Košanová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.