Jiří Adamec a Kamila Špráchalová vzpomínají na Jiřinu Jiráskovou

Jak na zesnulou herečku Jiřinu Jiráskovou vzpomínají její kolegové Jiří Adamec a Kamila Špráchalová? Jiří Adamec svou dlouholetou přítelkyni, Jiřinu Jiráskovou, navštívil pár dní před jejím odchodem. „Neodešla bez svého ironického humoru“ vzpomíná na poslední chvíle v její přítomnosti.

Režisér Jiří Adamec patřil k posledním lidem, kteří Jiřinu Jiráskovou navštívili. V minulosti je spojila hlavně práce na seriálu. Od té doby jsou dlouholetí přátelé: „S Jiřinou Jiráskovou jsem se sešel naposledy několik dní před její smrtí. Chystal jsem se k ní na návštěvu a povedlo se mi to mezi svátky těsně před Silvestrem. Ještě vstala z postele, přestože před tím tři dny ležela, nechala se upravit, a když tam přišla zdravotní sestra, které říkala Dreda, protože nosí dredy, tak Jiřince říkala ‚No, ty vypadáš nádherně. Vzácně přijde chlap a hned jsi úplně jiná.‘

Mluvili jsme spolu o tom, jak se ještě vyplatí žít, nebylo to tak, že by jednoznačně byla rozhodnutá to zabalit, i když to bylo cítit. Ale mluvili jsme o tom, že to ještě má smysl, že musí jíst, že musí chodit a já jsem ji k tomu přemlouval a sestra ‚Dreda‘ to doplňovala ‚Vidíš, pan režisér ti to říká, musíš ho poslouchat.“ Vzpomíná na poslední chvíle. Dokonce si od Jiřiny vynutil slib, že bude chodit a jíst.

Bohužel se už po Novém roce Jiřině nedovolal:„ Třetího jsem volal, nezvedla telefon, čtvrtého nezvedla telefon, teď už vím, proč. A víte, jak jsme se loučili? Řekla ‚Dej mi pusu na čelo.‘ Tak jsem jí dal pusu na čelo a na obě tváře a ještě jsem dodal ‚A nezapomeň, cos mi slíbila: chodit a jíst.‘ A ona mi řekla poslední větu, tak typickou pro ten její ironickej humor: ‚Tak jsem se na tebe těšila a ty jsi přišel asi jenom proto, abys mě nasral.‘

Kamila Špráchalová Jiřinu poznala jako šestnáctiletá dívenka v Divadle na Vinohradech: „ Hostovala jsem v Divadle na Vinohradech jako šestnáctiletej pulec při škole a tehdy mě strašně zaujalo, jak si v šatně povídá paní Jirásková s paní Maciuchovou a Ivou Janžurovou, že nejsou vdané. Přemýšlela jsem o tom, jak je možné, že všechny žily tolik let s partnerem, a přitom se nevdaly – a nakonec jsem se zachovala podle jejich příkladu a žiju taky tak. Také dodnes říkám, že ‚Vinohrady‘ jsou barák, kvůli kterému jsem šla k divadlu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.