Klára Jandová poprvé v roli maminky

Pokud sledujete seriál Cesty domů, víte, že postava zdravotní sestry Helči, která si vzala fotbalistu Martina, je těhotná. Tak se představitelka Helči Klára Jandová dočkala své první maminkovské role a seriál Cesty domů se rozroste o další miminko.

Protože ale podle scénáře žije Helča se svým mužem Martinem (Viktor Limr) v Anglii, poslední dobou jste ji v seriálu moc nevídali. A když sem teď přijela jen na skok, zákon schválnosti zapracoval a přišly na ni porodní bolesti o něco dříve, zrovna ve chvíli, kdy byla něco vyřizovat v bance. V tu chvíli s ní byla před kamerou Kamila Špráchalová, která se nečekaně ocitla v roli „odborného“ poradce. „Ukázalo se, že ani jedna z přítomných matek ze štábu nemá zkušenost s normálním porodem, všechny rodily takzvaným císařským řezem. Byla jsem jediná, kdo zažil běžný porod, tak jsem Klárce vysvětlovala, jak by se asi v takové situaci měla cítit a chovat,“ říkala Kamila.

Kláře Jandové těhotenské bříško slušelo. Moc si ho ale neužila, protože hned za tři dny točila scénu, která se odehrává už po porodu. Točilo se v takzvaném reálu, v jedné pražské porodnici. A zvláštní prostředí, v němž jde v tom dobrém slova smyslu o život, působilo úplně na všechny. I režisér Jiří Adamec, který jinak vydává pokyny pro štáb hodně nahlas, se ztišil. A když kolem něj nesla jedna ze sester miminko a pokládala ho na váhu, neodolal a spolu s ní kontroloval, kolik netrpělivý a hladový uzlíček váží. „No jo, už je myšlenkami jinde, je to evidentní horňák,“ zavtipkoval.

Zjihlý byl nejen pan režisér, ale i Viktor Limr a Klára Jandová, když jim sestra přinesla na pokoj „jejich“ Honzíka. „Byly mu asi tři dny a měl hodně netypické jméno – Metoděj. Vůbec neplakal a klidně se ode mě nechal pochovat. Byl to zvláštní a zároveň moc krásný pocit držet v náruči tak maličké miminko. Seriálová Helča je moje první role maminky. Už bylo načase, těšila jsem se na ni,“ říkala Klára Jandová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.