Kristián Černý srovná policajty do latě

Řadu policistů v seriálu Cesty domů rozšíří další nová postava. Legendárního policejního plukovníka Kristiána Černého, před nímž se všichni staví do pozoru, hraje Ladislav Frej.

Kristián Černý je otec strážmistra Marka, kterého hraje Filip Blažek. V policejním světě je legendou. Vycvičil spoustu policistů včetně Markových nadřízených. Kdo prošel jeho výcvikem, je na to pyšný, koho Kristián považuje za přítele, je pyšný dvojnásob. Jeho vynikající instinkty, smysl pro pravdu a čest a skvěle zvládaná rutina z Kristiána Černého udělaly něco jako modlu. Jediný, kdo má s Kristiánem problém, je jeho syn Marek. Ať dělá, co dělá, svému otci nesahá ani po kotníky. A ví, že nikdy ani sahat nebude, z čehož má pořádný mindrák.

Ladislava Freje čekal během jeho prvního natáčecího dne jeden obraz. Kristián přijde na kriminálku popovídat si se svým kamarádem Soudkem (Jan Vlasák) a pochválit jeho hochy Maška s Vejnarem za dobrou práci. Režisér Jiří Adamec Ladislava Freje během zkoušky této scény několikrát přerušil a vysvětloval mu, že chce, aby hrál Kristiána co nejvíc stroze, jako vojáka, který i když chválí, zní to jako vojenský rozkaz.

Jaké měl Ladislav Frej pocity po prvním natáčecím dni? „Pocity mám, tak trochu jako kdybych naskočil do rozjetého vlaku. Musím se rychle zorientovat a zvyknout si na styl práce Jiřího Adamce. Ale nebude to problém a další dny už budu vědět co a jak. Co se týče kolegů, cítil jsem se tu hned jako doma. Se všemi jsem totiž hrál v divadle. S Mirkem Etzlerem a Honzou Vlasákem v Národním divadle, Pavla Soukupa znám z Městských divadel pražských a s Filipem Blažkem jsme spolu hráli v Divadle na Vinohradech,“ vysvětloval Ladislav Frej.

Ladislav Frej už během své kariéry odehrál řadu policajtů. Mimo jiné dabuje také šéfinspektora Barnabyho v oblíbeném seriálu Vraždy v Midsomeru. „Kristián Černý je hodně zvláštní policajt. Já jsem spíš citovej herec, tady se ale musím držet zpátky, být strohý, až komisní, a naprosto bez emocí. Kristián je člověk, který je zvyklý rozkazovat a chovat se jako velitel a chová se tak i v soukromí, což se projevilo i v jeho vztahu k synovi. To je jeho citlivé místo,“ říkal herec.

„Láďa Frej odpovídá typově i svým hereckým projevem přesně tomu, co od postavy Kristiána očekáváme. Jsem přesvědčený o tom, že z něj bude skvělá a opravdová policejní legenda,“ pochvaloval si hercův výkon režisér Adamec.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.