Seriály a filmy

7. února 2014 15:22

Markéta Zídková

Která žena v Cestách domů byla nejsilnější? Připomeňte si je a hlasujte

Každá řada Cest domů měla svou zásadní ženskou hrdinku. Vesměs šlo o ženy krásné a vnitřně silné, které se nebály poprat s nejrůznějšími problémy. Některé z nich diváci seriálu milovali, jiné nenáviděli. Ale dramatické osudy všech napjatě sledovali. Která vám přirostla k srdci?

1.řada – Soňa Mašková – Pavla Vitázková

Matka dvou malých synů a dcera rázného otce, která se potatila nejen v profesi. Diváci se s ní seznámili ve chvíli, kdy odešla od svého muže – policejního kapitána bojujícího se závislostí na alkoholu (Miroslav Etzler) – a vrátila se ke své školní lásce (Jan Dolanský). Vztah plný vášní a emocí s mužem, který si myslel, že si za peníze koupí celý svět, ji ale nakonec stál život. Zahynula při autonehodě, kterou měla právě se svým milencem.

2. řada – Tereza Sluková - Kristýna Leichtová

Mladá ambiciózní policistka s hodností poručíka se stala novou posilou seriálové hradišťské kriminálky. Byla rázná, sebevědomá, věděla přesně, co chce a šla si přímo za svým cílem. Rozpor a zároveň slabinu představovali v jejím životě její nejbližší. Přítel (Martin Písařík) byl úplatný policajt, ale bratr s otcem (Rostislav Novák ml. a st.) zlodějíčci, kteří byli neustále minimálně jednou nohou ve vězení. A ona na této tenké hranici neustále balancovala.

3. řada – Bára Vítková – Tereza Kostková

Žena, které se všechno rozpadlo na prach. Její rodiče tragicky zahynuli, ona se musela starat o svou mladší sestru. Naletěla floutkovi, který opustil ji i jejich dceru a nechal jí spoustu dluhů, takže zkrachovala její restaurace, kterou vedla, a přišla i o dům, v němž vyrůstala. Bára se z toho zhroutila, ale dokázala se opět postavit na vlastní nohy. Našla si nového muže a s ním vybudovala novou rodinu.

4. řada – Ivana Pánková – Linda Rybová

Státní zástupkyně, kterou od první chvíle diváci nenáviděli. Studená, manipulativní žena, která nedokázala projevit lásku ke svému synovi (Martin Kraus), čímž se na něm doživotně podepsala. Svým příchodem do Hradiště spustila lavinu tragických událostí, které několika lidem změnily život. Málem zničila vztah svému bývalému milenci (Honza – Miroslav Etzler), na něhož se nezdravě upnula. Co ale zasela, také sklidila. Nakonec skončila mrtvá rukou právě svého syna.

5. řada – Helena Šeborová – Kateřina Brožová

Ředitelka nadace a dlouholetá partnerka významného podnikatele (Petr Štěpánek). Úspěšná a sebevědomá žena, která se uměla pohybovat ve společnosti, bývalá modelka. Prostřednictvím své nadace pomáhala druhým lidem, obzvlášť dětem, které sama neměla. Se svým partnerem měla krásný vztah, dokud nepotkala jiného vlivného muže (Jan Dolanský). Její románek s ním způsobil řadu tragédií a zemřelo kvůli němu několik lidí.

6. řada – Valerie Černá – Lenka Vlasáková

Lékařka – onkoložka plná soucitu a empatie. V práci ze sebe dokáže vydat maximum a je uznávanou odbornicí. V osobním životě se ale ze záhadných důvodů měnila v puťku naprosto bez sebevědomí. Léta trpěla psychické týrání svého psychopatického muže - policejního kapitána (Filip Blažek). Bohužel má evidentní sklon vybírat si samé nesprávné partnery. Její další milenec byl také psychicky velmi labilní - kolega lékař (Martin Kraus). Valerie je nešťastná z toho, že nemůže mít děti. Podaří se jí konečně najít štěstí vedle komplikovaného a cynického státního zástupce Hynka (Roman Zach)?

7. řada – Simona Kenigrová – Veronika Freimanová

Soudkyně a hlava velkého rodinného klanu. Nebojí se rozhodovat a řešit náročné kauzy, nedokáže ale srovnat své vlastní i vyženěné děti, aby se mezi sebou neštěkaly. V její minulosti je jedna velká bolest – vyrůstala jako adoptované dítě a teprve v dospělosti zjistila zásadní detaily týkající se života a smrti jejich biologických rodičů. Nejspokojenější je, když má plný dům lidí - svých nejbližších. Za svou rodinu se bije jako lvice, někdy i proti své vůli. Přesto, že žije hodně pro druhé, umí si i ona sama užívat života. A momentálně se kolem ní pohybují dva osudoví muži.

8.řada – Ema Semerádová – Andrea Kerestešová

Dívka, která měla v dětství všechno, přesto pořád nebyla spokojená. A když se její rodiče rozvedli, začala být samý průšvih. Její otec – soudce Semerád - ji vyškrtl ze svého života, ale Ema se objevila v Hradišti a hned se dostala do dalšího maléru, když přepadla benzínku a postřelila policajta. Jenže Ema už není sama, má dcerku Rozárku, za niž nese zodpovědnost. Načas ji nechá na hlídání u kamaráda Sváti a zmizí za hranice. Jednak tam má kšeft, jednak potřebuje, aby se situace uklidnila. Jde po ní totiž jak policie, tak Záviš, mafián, jemuž patří vykradená pumpa. Emě se ale po Rozárce stýská a vrátí se i přesto, že jí hrozí buď vězení, nebo ještě něco horšího od Záviše. Jak to s ní dopadne?

Zapomněli jsme podle vás na některou z žen, které se objevily v Cestách domů?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.