Seriály a filmy

28. ledna 2014 11:58

Markéta Zídková

Linda Rybová a Jana Janěková si prohodily manžely

Když jste hercem, musíte samozřejmě skousnout i to, že váš partner má ve filmu či ve hře jiného muže či ženu. Když je to ale v jednom divadelním kusu? To zažívají i tváře seriálu Cesty domů, manželé Igor Chmela a Jana Janěková ml. a Linda Rybová ve hře Tři verze života.

V inscenaci, kterou napsala Yasmina Reza, hrají dva manželské páry – Linda Rybová s Davidem Prachařem a Jana Janěková mladší s Igorem Chmelou. Své manžely si ale v této komedii Jana s Lindou prohodily.

Nápad nazkoušet společnou hru vzešel od Jany, která si tím prý splnila jeden ze svých snů, ale představení dali dohromady všichni společně. Jana hraje trošku jednodušší ženu Inez, manželku úspěšného muže, která si myslí, že život se musí odvíjet podle přesně daných pravidel. Přestože hru už nějakou dobu před publikem hrají, při oficiální premiéře v Divadle Palace se Jana přiznala, že je velmi nervózní. „Nejsem ale nervózní z toho, že stojím na jevišti se svým manželem, Igora beru jako každého jiného kolegu," svěřila se Jana.

Podívejte se na ukázku z představení:

Děj této hry jsou vlastně tři varianty téhož večírku. "Asi každý z nás občas řekne: Co by se stalo, kdybychom udělali nebo řekli něco jiného, jak by se situace odvíjela, kdyby se něco stalo jinak,“ vysvětluje Jana, kterou známe ze seriálu Cesty domů jako rehabilitační lékařku Veroniku.

Janin muž Igor hraje v představení frustrovaného vědce, který usiluje o to, aby mu vyšel v odborném časopise jistý článek. „Hrát se svou ženou je pro mě zvláštní pocit, nedokážu ho úplně přesně popsat. Ale jsme profesionálové, nemám s tím žádný problém. S postavou seriálového Dalibora v Cestách domů nevidím žádnou podobnost. Dalibor kupodivu není frustrovaný přesto, že se mu zatím nepodařilo vyřešit žádný větší případ,“ vtipkoval Igor.

Diváci Cest domů dobře znají i Lindu Rybovou, která hraje ve Třech verzích života Igorovu manželku Soňu. Stejně jako v seriálu, i tady hraje právničku. „Tím ale podobnost končí," říká Linda s tím, že divadelní představení ji hodně baví. „V lecčems je dost podobné tomu, co každý z nás občas zažívá. Líbí se mi, že je to komedie místy pěkně sarkastická a lehce intelektuální,“ pochvaluje si Linda.

„Já tu hraju úspěšného ředitele velkých výzkumných laboratoří v Americe. S Lindou se mi hraje dobře, neřeším, že jsme partnery i v životě, dokážu stejně jako ostatní oddělit práci od běžného života. Je fajn dělat divadlo s partou kamarádů, s nimiž si rozumíte i mimo práci,“ říká David Prachař.

Podívejte se na fotky:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.