Nová posila Cest domů: Nenapravitelný optimista Pavel Kříž

Hereckou sestavu primáckého seriálu Cesty domů doplní Pavel Kříž. Bude hrát životního ztroskotance Oskara Čermáka, manžela Mariany, bývalého špičkového chirurga, který momentálně pracuje na pitevně.

Oskar se v příběhu objeví za velmi vypjaté situace. Seznámíme se s ním při práci, tedy na patologii. Jako jeden z nejlepších chirurgů tam skončil poté, co mu přerostl přes hlavu jeho nešťastný zlozvyk – přílišná náklonnost k alkoholu.

Proto od něj také odešla manželka Mariana (Markéta Hrubešová) s dcerami. Oskar ale není žádný arogantní hulvát, naopak – jemně sarkastický a v podstatě milý ztroskotanec, který je smířený s tím, kam až se propadl. Uklidňuje ho to, že hlouběji už padnout nemůže.

Pavel Kříž říká, že právě tato charakteristika role ho zaujala. Stejně jako jména režisérů, s nimiž bude pracovat, proto nabídku hrát Oskara rád přijal. „Oskar mě baví, líbí se mi, že to není plochá a jednostranná postava. Není podstatné, jestli hraju někoho, kdo se postupně propadá na dno, nebo postavu, která už na dně je a snaží se z něj vyhrabat nahoru.

Zajímá vás postava Oskara? Přečtěte si o něm ZDE

Podstatné je, jestli je co hrát. Což u Oskara je. Jestli mu rozumím? V něčem ano, v něčem ne. Pořád se s ním ještě seznamuju a snažím se dát si dohromady souvislosti a pochopit, proč se chová tak, jak se chová,“ vysvětluje herec.

Cesty domů sledujte na Primě každé pondělí a středu od 20.15.

Pavel Kříž se v Cestách domů po letech opět potkává s Markétou Hrubešovou, která mu tu hraje manželku. „Známe se už dlouho, točili jsme spolu skoro před dvaceti lety film Andělské oči a taky jeden díl ´Básníků´. S Markétou se mi hraje moc dobře,“ říká Pavel Kříž.

Oskar Čermák je kvůli své životní situaci pesimista. Co Pavel Kříž? „Já jsem určitě optimista,“ přiznává herec se svým typickým úsměvem i pohledem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.