Seriály a filmy

19. února 2014 14:06

Markéta Zídková

Nová postava Cest domů: Libuše Švormová v roli Závišovy tety Ester

Zajímá vás rodinné zázemí největšího záporáka primáckých Cest domů – mafiána Záviše? Na scénu vstupuje jeho teta, kterou hraje Libuše Švormová.

"Konečně nehraju semetriku, těch už jsem se nahrála dost," pochvaluje si nová postava našeho seriálu Cesty domů herečka Libuše Švormová.

Hraje Ester Konůpkovou, tetu mafiána Záviše, v jejímž domě si hodlá pronajmout ordinaci Veronika (Jana Janěková ml.).

Ukáže se ale, že majetek paní Ester spravuje právě její synovec Záviš (Ivan Jiřík), gauner, po němž pase celá hradišťská kriminálka.

Veronika v domě jeho tety? Bývalá žena policajta? To se Závišovi ale vůbec, ale vůbec nehodí.

Záviš bude muset tuto zapeklitou situaci nějak vyřešit – asi budete dost překvapení, jak s ní naloží.

Jak se Libuši Švormové natáčejí Cesty domů? A jak se jí postava Ester zamlouvá?

„Režisér Adamec mě už trošku zná z naší předchozí práce jak na divadle, tak v seriálech, takže mi nemusel vysvětlovat, jak mám Ester hrát. Já té postavě velmi dobře rozumím a hned jsem se vcítila do jejích pocitů. V civilu mám totiž taky synovce, kterého mám moc ráda.

Ester je ale vůči svému synovci příliš důvěřivá a zavírá oči před některými jeho chybami a hlavně před tím, co páchá. Ale já myslím, že ona zřejmě ani netuší, jaký život její synovec vede,“ vysvětluje herečka.

Projděte si fotky:

Libuše Švormová se díky natáčení Cest domů seznámila s novými kolegy. „S Janou Janěkovou mladší ani s Ivanem Jiříkem jsem se před kamerou ani na divadle zatím ještě nepotkala. S Janou se mi pěkně hraje vztah, že právě jí Ester tolik důvěřuje a přeje si, aby zrovna s ní udělal její synovec štěstí. On ani pan Jiřík nevypadá zatím jako velký gauner. Spolupráce s oběma se mi moc zamlouvá,“ říká Libuše Švormová.

Herečka je hlavně ráda, že Ester je milá a pozitivní postava. „Semetrik už jsem se v životě nahrála dost, tak doufám, že Ester její kladná povaha vydrží. Nevím, kam tato postava směřuje, jenom pevně doufám, že ji scenáristé nenechají umřít. Já totiž před kamerou a na divadle strašně nerada umírám. Přála bych si proto, kdyby Ester scenáristé chtěli nechat odejít, aby ji raději odeslali na nějakou dlouhou dovolenou k moři,“ směje se Libuše Švormová.

S Libuší Švormovou se poprvé setkáte ve 247. díle, který vysíláme 26. února.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.