Nová postava Cest domů: Ludvík Macháček je sice na vozíčku, optimismus ale neztrácí

Muž, který se podruhé narodil. Přesto, že skončil na vozíčku, nevzdává se a snaží se užít si život, jak nejlépe to jde. To je obdivuhodný optimista Ludvík Macháček. V Cestách domů ho bude hrát Josef Carda. Poprvé se s ní setkáte už v příští epizodě, v pondělí ve 20:15 na Primě!

Ludvík se divákům představí jako dočasný podnájemník Andreje, tedy Martina Pechláta. „Zůstal jsem po bouračce na vozíku a zařizuju si dům s bezbariérovým přístupem. Než budou úpravy hotové, bydlím u Andreje. On se o mě stará, protože vůči mně cítí určitý dluh z minulosti. Jaký, to se diváci dozvědí až později,“ vysvětluje Josef Carda.

Macháček měl sice v životě smůlu, ale vypadá to, že se na něj usmálo štěstí. Dá se totiž dohromady s Hedvikou, kterou hraje Martina Hudečková. „Dohodí mi ji Andrej, aby mi trochu pomáhala, já ale nikoho nechci, chci se o sebe starat sám. Když ale Hedvika něco sarkastického utrousí, zaujme mě. Macháček má smysl pro černý humor a Hedvika je podobného ražení. Nejdřív mu padne do noty a pak i do oka. Macháček je sice na vozíku, ale přesto je veselý chlap. Pořád vykládá nějaké historky, je to postava, která srší optimismem. Na natáčení si ze mě dělají legraci, že je to nejpozitivněji myslící vozíčkář na světě,“ líčí Josef Carda.

Prohlédněte si fotogalerii:

Aby věrohodně ztvárnil vozíčkáře, přišel Josefu Cardovi na natáčení poradit odborník z rehabilitačního ústavu. „Učil jsem se s vozíkem manipulovat, dokonce jsem dělal i piruetu a za pár dní budu natáčet, jak jezdím slalom, i když jen v místnosti. Musím si dávat pozor na to, abych nehýbal nohama, už jsem přemýšlel i o tom, že bych si je svázal. S Martinou Hudečkovou se dobře známe, už jsme spolu točili víckrát a známe se i z dabingu, je to bezvadná parťačka. Vztah Macháčka a Hedviky je moc hezky rozepsaný. Každý má své trable, ani jeden nikoho nehledá, ale osud je svede dohromady. Myslím, že jejich příběh diváky zaujme,“ říká herec.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.