Seriály a filmy

23. července 2013 10:51

Markéta Zídková

Nová tvář Cest domů: Marie Doležalová bude hrát soudní koncipientku

Marie Doležalová si pochvaluje, že díky roli soudní koncipientky už konečně nebude hrát žádnou podivínku nebo naivku, ale normální holku, která řeší dospělé problémy.

Alena Brázdová je slečna, která za sebou nemá moc šťastné dětství, o to víc se snaží mít se v životě lépe. Pracuje jako koncipientka u soudkyně Simony (Veronika Freimanová), která je její vzor, ráda by jednou byla jako ona.

Alena je moje první vážná postava, jsem zvyklá hrát většinou naivky a holky roztomilé a trochu hloupé. Líbí se mi, že Alena je ambiciózní, někdy možná trochu ostrá a malinko mrška.

Má za vzor Simonu, což se mi dobře hraje, protože pro mě je vzorem zase Veronika Freimanová. Ráda ji sleduju při práci a učím se od ní,“ říká Marie Doležalová.

Alena pro Marii znamená posun k „dospělejším“ rolím a je prý pro ni trochu výzva. „Výzvy mě ale baví. Kvůli jedné filmové roli jsem musela zhubnout, do pohádky jsem se učila provaz, hvězdy a stojky, jindy zase thai box.

Charismatický Roman Zach: Konečně sexsymbol v Cestách domů

Taky jsem si musela nechat trochu zastřihnout a obarvit vlasy. Nemám problém se kvůli roli něco naučit nebo se v něčem zlepšit, ale už bych nechtěla hubnout, protože mi to dost rozhodilo metabolismus. A taky bych se nenechala ostříhat nebo si změnit barvu vlasů. Ani bych nemohla, asi by to byl problém v Divadle Na Fidlovačce, kde hraju v několika představeních,“ říká Marie.

Dárek pro divačky: V Cestách domů bude hrát Radúz Mácha

Před objektivem fotografa se ale Marie proměnit neváhala. Vznikly tak fotky, na nichž rozhodně nevypadá jako naivní holčička. „Focení jsem si užívala. Bylo zajímavé stylizovat se do úplně jiného typu, zkoušet trochu jiné účesy, líčení, oblečení, různé pózy a pak se vidět na fotkách. Už jsem věděla, do čeho jdu, ale když jsem se podobně fotila úplně poprvé, byla jsem překvapená, jak je to vyčerpávající, že nestačí jen stát a tvářit se. Na focení mě baví, že snese stylizaci a výraznější líčení. Líbí se mi to, ale kdybych takhle nalíčená měla chodit po ulici, asi bych se necítila přirozeně, přišlo by mi to trochu přehnané,“ vysvětluje Marie.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.