Seriály a filmy

7. srpna 2014 17:30

Gabriela Gabrielová

Nové postavy v Cestách domů III. se představují

Do nových dílů Cest domů vstupují nové postavy a my jsme je trochu vyzpovídali

Žena mezi dvěma muži. To je záchranářka Lucie, která si chce žít po svém. Jedna z nových a zásadních postav deváté řady Cest domů. Hraje ji Henrieta Hornáčková. Co ji na natáčení nejvíc baví a kdy se sama sobě musela smát?

Postava, kterou hrajete, je poměrně tvrdohlavá mladá paní, která stojí před nelehkou situací.

„Lucie vyrůstala pouze s mámou, uznávanou lékařkou. Svého otce neznala, a teprve po delší době se dozvěděla, že je také vyhlášený kardiochirurg a velká kapacita ve svém oboru. Momentálně je vdaná za muže jménem Mikuláš, s nímž se ale rozvádí, protože chodí s jeho mladším bratrem Adamem. Tam někde začíná příběh seriálu. Lucka je mi hodně sympatická, je to holka od rány. Musí být, když pracuje jako záchranářka. S ničím a s nikým se moc nemaže a na všechno má svůj názor. Nechá si poradit, ale jen když ona sama chce, jinak si moc nenechá do ničeho mluvit. Skoro bych řekla, že je celý její seriálový tatínek, kterého hraje Alois Švehlík a kterého postupně poznává.“

Jaký byl váš úplně první natáčecí den?

„Pamatuju si ho úplně přesně. Měla jsem přípitek na svatbě své matky. První scéna, první obraz, úplně na začátku. Já jediná jsem mluvila, měla jsem dlouhý monolog, ostatní jen stáli a poslouchali mě. Herci jako Alois Švehlík, Jana Janěková, Miroslav Etzler, Tereza Kostková, které jsem předtím osobně neznala. Byla jsem hodně nervózní, ale všechno dobře dopadlo, hladce to prosvištělo. Pak přišly horší chvíle.“ (smích)

Fanoušci seriálu Cesty domů poznali Blanku Lipovou jako skvělou specialistku na kardiochirurgii a bývalou přítelkyni Rudolfa Bernáta, která se na skok objevila v Hradišti. Teď se na ni mohou těšit opět, protože Blanka a s ní i její herecká představitelka Jana Janěková se do seriálu vrací.

Můžeme prozradit, že se diváci potkají s Blankou, která je trochu jiná než ta, s níž se zhruba před rokem a půl seznámili.

„Diváci Blanku poznali jako velmi emancipovanou a suverénní ženu, ve své profesi velmi uznávanou, která si jde tvrdě za svým profesním cílem. Je vynikající kardiochiruržka a nová řada ji představí jako primářku tohoto oddělení a zároveň jako šťastnou ženu, která se vdává, bere si svou dávnou lásku Rudolfa Bernáta. Blanka je člověk, který velmi potřebuje lásku, asi jako každý z nás, ona to ale celá léta skrývala. Tím, že musela obstát v profesi i v životě, si nemohla dovolit dávat moc najevo své city. Vlastně jí to nedovolila ani hrdost. Blanka má totiž dceru, kterou vychovala sama, svému partnerovi neřekla, že čeká dítě. Je to silná žena a velká osobnost, teď se ale bude muset učit žít v páru. A možná se na stará kolena naučí pracovat i se svými emocemi.“

Hedvika se nezdá. Dokáže pohladit i pořádně vynadat. A hlavně od ní nikdo neodchází s prázdným žaludkem. Taková je Hedvika, starostlivá matka a nejlepší kamarádka v podání Martiny Hudečkové.

Hedvika je taková dobrá duše rodiny, ale i ona dokáže ledasčím překvapit. Čím překvapila vás?

„Hedvika je na začátku příběhu starostlivá matka dvou dospělých synů, která mezi nimi hasí počínající konflikty. Vychovala také dceru své nejlepší kamarádky. O kamarádku ale tak trochu přišla, protože ta se vdala a odstěhovala do jiného města. Hedvika by měla vypadat jako nenápadná obyčejná paní, která dokáže držet v chodu domácnost, umí každého vyslechnout, neváhá přispěchat s pomocí. Ona má ale i svůj soukromý život, který může přinést i velmi nečekané momenty. Je to ženská, která vypadá na to, že umí tak maximálně péct štrúdl, ale diváky překvapí, čeho všeho je schopná.“

Rozporů plný Mikuláš Navrátil je ekonom a obchodník, který zabředl do čachrů s nemovitostmi. Teď se vrací z vězení a zjišťuje, že nic už nebude takové jako dřív. Jeho postavu ztvárnil Petr Štěpán.

Mikuláš se jeví jako trochu záhadná postava, co si o něm myslíte?

„I na mě dělá dojem trochu záhadného chlapíka. Napomáhá tomu jeho kriminální minulost. Dva roky seděl za podvody s nemovitostmi. Teď se vrací z vězení, aby zjistil, že mu mezitím bratr odvedl ženu. Divák očekává nějaký konflikt. Dočká se ho, a i když se pak vztahy mezi bratry urovnají, stále to bude mezi nimi doutnat. Mikuláš sice seděl, ale za zpronevěru, není to žádný násilník, i když se občas projevuje trochu agresivně a možná leccos tají. Přesto, že má Mikuláš za sebou negativní minulost, jeví se jako kladná postava, ale má v sobě nějaký zvláštní spodní proud. Vypadá to, že začne pracovat v realitní agentuře, taky docela umí oblbovat ženy. Zatím je dost zničený z toho, že od něj odešla Lucie, ale tipl bych si, že si brzy najde nějakou náhradu. Jako by nad ním neustále visel nějaký otazník.“

Adam je tak trochu jouda a se svým bratrem Mikulášem soupeří o jednu ženu. Mladšího a úspěšného neurochirurga Adama, který začal chodit se ženou svého bratra. hraje Petr Lněnička.

Adam vypadá trochu jako neviňátko. Zůstane takový, nebo se ukáže, že je úplně jiný?

"Ještě není úplně jasné, jestli bude kladná postava nebo ne. Bylo by dobré, kdyby se ukázala nějaká jeho negativní stránka, aby měl víc vrstev. Adam začal chodit s bratrovou ženou. Svědčí to o tom, že je trochu zakomplexovaný chlapík, který má mindrák ze staršího bráchy. Naopak v profesním životě se chová daleko dospěleji než ve vztahu se svými blízkými. Práce ho staví do trochu lepšího světla."

Podívejte se na upoutávku nové řady:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.