Nové tváře Cest domů: Lenka Vlasáková a Filip Blažek

Šestá řada seriálu Cesty domů, která se začne vysílat na přelomu ledna a února, přivede k divákům nové postavy. Manžele Valérii a Marka Černých. Hrají je Lenka Vlasáková a Filip Blažek.

Lenka Vlasáková dostala roli ambiciózní onkoložky, která léčí Lídu Bernátovou (Jitku Smutnou). Valérie je ve svém oboru považovaná za velkou kapacitu a taky za velkou bojovnici, která se v boji s rakovinou jen tak nevzdává. Žije ve zdánlivě spokojeném manželství se strážmistrem Markem. Ale nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá.

Valérie je poměrně zkoušená žena. V práci vystupuje jako sebejistá paní a okolím uznávaná odbornice. Její sebejistota ale mizí v momentě, kdy je poblíž svého muže. V tu chvíli je z ní uťápnutá manželka, která si nechá leccos líbit. Ne, že by ji manžel týral, ale dost ji uzurpuje. A ona to všechno trpí, protože je na něm citově závislá. Je zajímavé hrát ženu, která se chová v profesním a osobním životě tak rozdílně,“ pochvaluje si Lenka Vlasáková.

Jak příchod nových postav komentuje režisér Jiří Adamec, čtěte ZDE

Lenčina manžela Marka hraje v Cestách domů Filip Blažek. I jeho postava v sobě skrývá hodně rozporů. Je synem legendárního policejního šéfa, který zaučoval všechna policejní esa a Markovy nadřízené. Jenže synáček se moc nepovedl a jeho nadřízení ho nemají zrovna v oblibě. Nechápou, kde mohl tak skvělý policista přijít k tak nemožnému synovi. Marek svému rovnému, spravedlivému a odvážnému otci nesahá ani po kotníky. Proto – když nemůže být nejlepší – rozhodne se Marek být nejhorší.

„Přemýšlel jsem, kde se to zvláštní chování v Markovi vzalo. Asi na něm leží otcův stín. Zřejmě mu táta odmalička pomáhal a umetal cestičku a on si zvykl, že všechno v životě dostane snadno. A pokud to nedostane, svádí vinu na ostatní. Se svou ženou žije Marek poměrně dlouho, a zatímco ona vedle něj v tichosti udělala kariéru, on to nikam daleko nedotáhl, což ho asi pěkně štve. Proto na sebe začne upozorňovat a začne svou ženu různými způsoby deptat,“ prozrazuje Filip Blažek.

K nové sérii Cest domů, která startuje na přelomu ledna a února, pro vás připravujeme spoustu dalších materiálů. Těšte se! :)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.