Seriály a filmy

7. srpna 2014 16:00

Petr Ullmann

O seriálu

Diváci Cest domů už si zvykli, že každá další řada seriálu jim nabídne několik nových postav. Řada devátá nebude výjimkou. Navíc se vrátí i některé staré známé postavy, které si diváci velmi oblíbili.

Nejnovější řada Cest domů mezi sebou vzájemně propojí dvě rodiny – rodinu Simony Kenigrové (Veronika Freimanová), která už není soudkyní, ale vzdala se své práce a věnuje se rodině, a Rudolfa Bernáta. Tou spojnicí nebude tentokrát nenávist ani tragédie, ale láska, která se začne pomalu rodit mezi dvěma hrdiny z obou rodin. Děj nové řady se bude odehrávat opět na oddělení kardiochirurgie a méně na policii. Díky návratu do nemocničního prostředí se vrátí také postavy, které na kardiochirurgii pracují. Například doktorka Alice (Iva Kubelková), velký prostor dostane Jakub Vencl (Ladislav Hampl). Diváci nepřijdou ani o milostné a na hranici zákona balancující eskapády Sváti Pecha (Filip Čapka) nebo sarkastický humor Hynka Kenigra (Roman Zach). Těšit se ale opět mohou i na postavy, které hrají Miroslav Etzler, Igor Chmela, Markéta Hrubešová, Radúz Mácha, vrátí se také dcera Rudolfa, Vendy, a její manžel Šimon Kosík, které hrají Petra Horváthová a Petr Konáš. Další osudy již dobře známých postav, stejně jako příběhy těch nových, chtějí divákům nabídnout vedle dramatických také řadu humorných situací. Tak, aby se diváci smáli, ale zároveň cítili dojetí a soucit, vnímali lásku a další emoce, které drží velké rodiny pohromadě.

Na začátku příběhu se vrací do děje docent Bernát (Alois Švehlík). Bere si svou bývalou lásku Blanku Lipovou (Jana Janěková) a spolu pracují na kardiochirurgii. Spolu s Blankou se divákům představí i její rodina a nejbližší přátelé. Vyjde najevo, že Blanka má dceru – záchranářku Lucii (Henrieta Hornáčková). Luciinou téměř druhou matkou je Hedvika (Martina Hudečková), Blančina nejlepší kamarádka, která dívku vychovávala spolu se svými syny Adamem (Petr Lněnička) a Mikulášem (Petr Štěpán). Staršího Mikuláše si Lucie vzala. Ten si ale pobyl dva roky ve vězení a teď se z něj vrací s myšlenkou na to, jak začnou s Lucií znovu. Netuší ovšem, že Lucie mezitím začala žít s jeho mladším bratrem Adamem

Autoři námětu a hlavní scenáristé:

Barbara Bulvová, Jan Coufal (hlavní scenáristé Ordinace v růžové zahradě 2)Scenáristé: Lucie Konečná, Zdeněk Viktora, Tomáš Hořava, David Sláma, Hana Cielová, Alexej Bavorov

Kamera: Milan Dostál, Jan Matiášek, Vladimír Holomek

Architekt: Jan Vlasák

Režie: Jiří Adamec, Jaromír Polišenský

Vedoucí výroby: Markéta Vitvarová, Zuzana Hanišová

Vedoucí projektu: Jan Smrž

Výkonná producentka: Jana Brávková

Šéfproducentka hrané tvorby: Šárka Baborovská

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.