Seriály a filmy

17. května 2013 16:08

Markéta Zídková

Podívejte se, jak mají herečky z Cest domů pružná těla

Herečky z Cest domů absolvovaly netypickou lekci jógy. Kamila Špráchalová, Kristýna Janáčková a Kateřina Hrachovcová si zacvičily s australskou jogínkou Paddy McGrath, které se říká královna záklonů.

Paddy McGrath je australská cvičitelka jógy, která praktikuje specifickou odnož tohoto cvičení. Specializuje se především na záklony a uvolnění páteře s nimi spojené. Metoda, kterou vymyslela, je revoluční právě ve způsobu uvolňování páteře. Hereček se nejdřív zeptala, jestli nemají problémy se zády, a když odpověděly, že ne, postupně s nimi cvičila různé jógové pozice a vysvětlovala jim, jak působí na jejich tělo. Postupovaly od jednodušších ke složitějším, až bez problémů všechny udělaly z lehu takzvaný most.

Kamila si dobyla baterky

„Já jsem kdysi jógu cvičila a stojku na hlavě jsem uměla taky. Dneska už bych ji neudělala. Jsem ráda, že jsem udělala alespoň ten most,“ smála se Kamila. „Jógu už necvičím, ale chodím pravidelně na pilates. Lekce to byla moc zajímavá, některé pozice byly poměrně složité a občas mě některá část těla i pěkně zabolela. Ale necítím se unavená – spíš nabitá energií a jakoby prozářená,“ líčila Kamila.

Tělo jako stavebnice

Lekce s Paddy nadchla i Kristýnu Janáčkovou. „Na józe jsem párkrát byla, ale na takovéhle ještě nikdy. Baví mě spíš akčnější druhy sportu, ale po této hodině bych jógu zase někdy ráda zkusila. Je neuvěřitelné, co dokáže se svým tělem Paddy udělat,“ říkala Kristýna Janáčková.

„Já cvičím jógu pravidelně, ale spíš dynamičtější a silovou. S Paddy a její metodou jsem se dnes potkala poprvé, ale vím, že vyučuje jógu po celém světě, v Praze už několikrát byla a má tu i svůj fanclub. Ona mě zaujala také tím, jak skromný je člověk a co z ní vyzařuje,“ říkala Kateřina Hrachovcová.

Paddy je jedním z hostů a lektorů Prague Spirit Festivalu, který se koná tento víkend na Novoměstské radnici a v různých studiích jógy v Praze a jehož je Kateřina Hrachovcová spoluorganizátorka a umělecká ředitelka. Součástí festivalu je nejen cvičení jógy, ale také různé přednášky, módní přehlídky šperků a oděvů, koncerty a další akce.

Podívejte se, jak byly holky šikovné:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.