Seriály a filmy

18. listopadu 2014 09:00

Gabriela Gabrielová

Seriáloví herci udělali radost dětem a rozsvítili Vánoční strom splněných přání

Herci z primáckých seriálů Cesty domů a Svatby v Benátkách udělají na Vánoce radost dětem z azylových domů. Rozsvítili pro ně Vánoční strom splněných přání.

Akci pořádá už popáté pražská pobočka Armády Spásy v pražském obchodním domě Šestka. Děti z azylových domů namalovaly obrázky se svými přáními. Armáda spásy je shromáždila pod vánočním stromkem, kde jsou k dispozici laskavým dárcům. Kdo chce některému z dětí jeho vánoční přání splnit, může si vybrat obrázek a koupit dárek na něm namalovaný. Armáda spásy dárky těsně před Štědrým dnem roztřídí, zabalí a rozveze do jednotlivých azylových domů z celé republiky tak, aby každé dítě našlo pod stromečkem ten svůj.

Seriáloví herci Miroslav Etzler, Ivan Jiřík, Petra Hřebíčková, Adriana Neubauerová a Gregor Bauer nepřišli s prázdnou, do plexisklové krabice vložil každý nějaký dárek. Adriana Neubauerová, která hraje ve Svatbách v Benátkách mladičkou herečku Julii, pak ještě zalistovala knihou přání a další dárek šla ještě dokoupit. „Vybrala jsem nehtové studio pro jednu holčičku. Určitě z něj bude mít radost. Já bych v jejím věku měla. Jsem ráda, že jsem tu mohla být a splnit někomu vánoční přání. Já miluju Vánoce, nechtěla bych odjet někam k moři, ráda si užívám tyto svátky se vším všudy, miluju vánočně vyzdobenou Prahu,“ říkala herečka.

Její seriálová kolegyně Petra Hřebíčková, která hraje spolumajitelku svatebního salonu Olgu, si prý jako malá holka moc přála dostat pod stromeček nějaké zvířátko. „Přání se mi splnilo a já dostala křečka. Ten pocit, když jsem ho vybalila, si pamatuju dodnes, říkala jsem mu Olda. Vánoce mám moc ráda a budu je trávit v Hodoníně, těším se, že si konečně užiju nejen volno, ale i rodinu,“ líčila herečka.

„Jako dítě jsem měl určitě spoustu přání, na která se dnes z pozice svých padesáti let dívám jako na banality. Kdybych věděl, že je aspoň malá šance na to, aby se mi splnilo, měl bych teď přání jediné. Rád bych strávil ještě jedny Vánoce se svými rodiči. Ale bohužel vím, že je to přání nesplnitelné. Rodiny by měly držet pospolu, a nejen v tento čas. Protože jednoho krásného dne tu rodiče nebudou a já z vlastní zkušenosti můžu říct, že když odejdou, je to obrovská a nezaplnitelná díra. Adventní čas je doba, kdy by si lidé měli spolu sednout, popovídat a vyřešit všechna nedorozumění a hádky, chytit se za ruce a odpustit si. Protože čas strašně rychle letí a jen bůh ví, co bude za deset let, nebo i příští rok,“ řekl Miroslav Etzler, který hraje v Cestách domů policejního kapitána Honzu Maška.

Na pomyslné druhé straně barikády stojí Ivan Jiřík, ten hraje v Cestách domů grázla – mafiána Záviše. „Už si nepamatuju, jaké největší vánoční přání jsem měl jako dítě. Později, už jako starší, jsem si přál, abych mohl hrát divadlo a abych měl velkou a spokojenou rodinu, která bude držet pospolu. Obojí se mi splnilo a obojího si moc vážím, ale dnes už pro mě divadlo není středobodem světa, mnohem podstatnější je pro mě rodina. Na Vánoce budeme jako každý rok všichni společně, jen letos budou trochu smutnější, protože dětem bude chybět babička,“ řekl Ivan Jiřík.

Na Vánoce se těší i Gregor Bauer, který hraje ve Svatbách v Benátkách Káju. „Jsem rád, že jsem tu dnes mohl být a že jsem napomohl dobré věci. Těším se, že si o Vánocích užiju rodinu, protože přes rok se moc nesejdeme.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.