VIDEO: Nová postava v Cestách domů: Andrej Šiler vás bude bavit!

Nová postava Andreje

Hradišťské kriminální živly mají utrum. Přichází totiž Andrej Šiler, nový státní zástupce, který má převzít agendu po Hynku Kenigrovi. Andrej je svéráz a hned první den se v Hradišti zapíše jako neohrožený bojovník za právo a spravedlnost. Ale nemějte obavy, Andrej není žádný suchar!

Andrej je od přírody veselý člověk. Rád si dá víno, užívá oslav, ale zároveň je pro něj základem právo a pořádek. Je to chlap, který má na první pohled respekt. Ovšem ne u své ženy, která s ním tvrdě vytřela podlahu. Vždycky mu vyčítala, že nedělá komerční právo, chtěla se mít lépe.

A tak když se objevil na scéně její bývalý partner Kúdela, který obrovsky zbohatl, ale je stále sám, a poté co zjistí, že desetiletá Sandra, kterou Andrej vychovával, je geneticky jeho, napne všechny síly, aby získal Andrejovu manželku i svoji dceru pro sebe. Jelikož vyhazuje peníze plnými hrstmi, tak se mu to podaří a manželka Andreje po deseti letech opouští i se Sandrou a Andrej končí sám, bez peněz a potupený. Rodina pro něj byla vším.

Chce se Kúdelovi pomstít za každou cenu, nenávidí ho, jeho život zcela ovládnou myšlenky na POMSTU. Když zjistí, že Kúdela nelení a už má termín svatby s Andrejovou exmanželkou, dá dohromady plán: sleduje ho, přeřízne mu brzdové hadičky... ale nepočítá s tím, že do auta nastoupí někdo jiný, komu Kúdela půjčil auto... Je to Luděk Mosela.

První u nehody je Andrej, zachrání těžce zraněného Luďka, který si pochroumal hrudník a srdce, Andrej je za hrdinu, Luděk je mu vděčný, ale Andrej tam byl jako první jen proto, že viděl, že do auta nastupuje někdo jiný než Kúdela a chtěl to vzít zpátky, zabránit tomu, ale nepovedlo se... Zmrzačil nevinného člověka...

Prohlédněte si fotogalerii:

Policie přijde na to, že Kúdelovo auto měl poškozené brzdy, ale protože měl jako hodně bohatý a nemilosrdný člověk i dost nepřátel, tak se nikdy nepřijde na skutečného viníka. Andrej je za hrdinu, ale vnitřně ho sžírá vina... Chtěl by se přiznat, ale tím by přišel úplně o všechno. O práci, svobodu i naději, že kdy získá svoji rodinu zpátky.

Před výčitkami svědomí utíká Andrej k nové práci v Hradišti a nastupuje místo Hynka na zastupitelství. Svého bratrance Juraje Semeráda požádá o dočasný azyl v domě, ve kterém už zůstává. S Andrejem se dům rozsvítí, je veselý, z ničeho si nic nedělá a dokáže rozdovádět i sucharského Juraje. Ema ho miluje, Jaryn se trochu ošklíbá, ale i jeho si Andrej získá. Je hlučný, zpívá, je ho všude plno.

Na zastupitelství je dost jiný. Uzavřený, přísný, tichý a velmi puntičkářský. Pacnera nemá nijak zvlášť rád, šestým smyslem vytuší Pacnerovu nervozitu a strach a ví, že se slabší kolega zamotal do maléru. Andrej ho nesoudí, sám má svého kostlivce ve skříni, a Pacnera z maléru vytáhne.

Pšenka ovšem pokvete Andrejovi i na poli partnerských vztahů! Linda se mu zalíbí hned na první pohled. Vidí v ní ženu plnou života, která momentálně truchlí po smrti svého přítele. Smutek ji táhne k Mikymu, bývalému milenci. K tomu se Linda hodně zlobí na celý svět. Andrej tomu všemu rozumí! Přesně takhle se cítil, když ho jeho žena postavila před hotový fakt, že jeho milovaná dcera není jeho dítě. Když mu najednou rodina zmizela. Když mu řekli, že svou dceru ani nesmí vídat. A o tom s Lindou mluví, o potřebě jít dál a nehledat pomstu, ani zlo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.