Dělová koule David Smith – poznejte ho blíž!

David Smith alias lidská dělová koule se nechal vystřelit ze speciálně upraveného kanonu před Mahenovým divadlem v Brně!

A nejen porotě se v tu chvíli tajil dech. Svým vystoupením naprosto šokoval a zároveň uchvátil i náhodné kolemjdoucí.

David Smith junior patří už k druhé generaci lidských dělových koulí. Dělo, ze kterého se nechal vystřelit, zkonstruoval jeho tatínek, a jak konkrétně funguje, je rodinné tajemství.

„Nemůžu vám říct, co je uvnitř. To je know how mého tatínka, který mě prosil, ať ho nikdy neprozrazuju,“ svěřil se David v Brně a dodal: „Ale kdykoliv tam lezu, mám obrovský respekt a soustředím se na každou následující vteřinu.“

David se nechává z kanonu vystřelit už 14 let. Za sebou má víc než 5000 představení a média ho označují za nejvýše létající lidskou dělovou kouli na světě. Jeho otec se těmto bláznivým kouskům věnoval pětatřicet let, David má tedy co dohánět.

Zranění spojené s riskantním povoláním už David ani nepočítá. Bohužel vyletět v rychlosti až 130 kilometrů za hodinu, plachtit vzduchem a dopadnout do speciálně připravené sítě se ne vždycky povede.

Mnohem víc než modřiny ale Davida mrzí dvě nepovedená manželství, z nichž má čtyři děti. „Každé povolání si vybírá svou daň a mně můj koníček bohužel stál rodinu. Aspoň že s bývalými ženami jsem kamarád, takže děti můžu vidět, kdy se mi zlíbí,“ dodal Američan, jehož úchvatné představení jste mohli vidět v pátém díle show ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT na TV Prima.

Uniklo vám jeho vystouopení? Podívejte se zde. Vystoupení Davida Smithe je poslední v pořadí – najdete jej díky přehledné časové ose videa:

Podívejte se na fotogalerii z akce Davida Smithe:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.