Jaro Slávik: Těšil jsem se na Leoše! A dočká se už tuto neděli

Proč přijal Jaro Slávik roli porotce i letos? Proč podle něj zatím nevyhrála žádná žena? A čím bude letos perlit? Čtěte náš rozhovor. Show ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT 2013 startuje už v neděli 15. září ve 20.15 na Primě a Jojce!

Počtvrté letos sedíte v porotě ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT. Váhal jste, zda znovu přijmout nabídku na roli porotce?

Ano. Velmi. Nebylo to jednoduché rozhodování z mnohých důvodů. Po třech ročnících Talentu jsem se cítil poněkud opotřebovaný a ptal jsem se sám sebe, jestli dokážu této show přinést ještě něco nového. Až Leošova účast pro mě byla jakýmsi katalyzátorem v procesu rozhodování, protože moje původní rozhodnutí znělo do čtvrtého pokračování nejít. Leoše Mareše ovšem považuji za jednoho z mediálně nejzdatnějších lidí v česko-slovenském zábavním průmyslu a toto byla možná jediná šance na společnou spolupráci. To jsem si pochopitelně nechtěl a nemohl nechat ujít.

Znali jste se s Leošem Marešem před začátkem Talentu?

Viděli jsme se na jedné, dvou party, ale nikdy jsme spolu vlastně pořádně nemluvili.

V žádné z dosavadních česko-slovenských talentových show zatím nevyhrála žena. Může se to letos změnit?To uvidíme. Každopádně velmi bych si to přál. Ženy to jako soutěžící nicméně nemají jednoduché. Jsou to totiž právě ženy, které většinou posílají hlasy a posílají je – celkem logicky – mužům. Tuto práci mám nicméně rád hlavně z toho důvodu, že pokaždé mě něco překvapí, ať už pozitivně nebo negativně. Stačí, když si zpěvák nebo zpěvačka vyberou žánr, který jsme tady ještě neměli, nebo písničku, která je trochu jinak položená a hned má velkou šanci na úspěch. Mně osobně letos velmi oslovila jedna dívka, která bravurně zpívala šansony. Nic takového jsme v Talentu dosud neměli a třeba právě ona může být letos velkým překvapením.

Podívejte se na upoutávku s Jarem na letošní show:

Proč se do Talentu stále hlásí tolik lidí, kteří na úspěch zcela evidentně nemají?

Protože na talent existují minimálně dva různé pohledy. Jsou lidé, kteří chtějí uspět tím, že něco umějí, a pak lidé, kteří jen chtějí dokázat – sobě, rodině nebo kamarádům –, že mají na to dostat se do televize. Jejich motivace být vidět je většinou tak silná, že si ani neuvědomují, s jakou hloupostí do té televize přicházejí. Většinou ani pořádně nevědí, co vlastně chtějí, hlavní úkol je vidět se na obrazovce. Proto to někdy v televizi vypadá, jak to vypadá. Což není nutně špatně, i tohle je součást zábavního průmyslu.

Letos jste pro hodnocení vystoupení soutěžících používal hodně přirovnání, citátů, slov slavných lidí. Připravoval jste se nějak speciálně na letošní ročník?

Já se připravuju celý život. Vždycky jsem hodně četl a pořád čtu. Ale můžete znát všechny citáty světa, a budou vám k ničemu, když nebudete znát pozadí: nejde jen o to, kdo a kde je řekl, ale také za jakých okolností vznikly a proč. Když to nevíte, jejich použití je spíš trapné než ohromující. Kamkoli jedu, vozím si s sebou knížky a spoustu si jich na cestách taky kupuju. To je moje veškerá příprava: čtení.

Podívejte se, jak se Jaro těšil na natáčení před jeho začátkem:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.