Seznamte se s odvážlivci z Glóbu smrti

Motorkáři z cirkusu Modrano umí něco, co jste ještě v Čechách neviděli! Nebezpečná show jménem Glóbus smrti nás všechny naprosto odrovnala. Hlavně tedy Leoše Mareše. Jak se taková show nacvičuje a co by se mohlo stát, kdyby to nevyšlo? Máme pro vás krátký rozhovor!

Globe of death je jednou z nejriskantnějších motorkářských disciplín. Jezdci jsou uzavřeni v obří kovové kouli o průměru 4,5 metru a na svých strojích létají rychlostí kolem padesáti kilometrů v hodině. Dechberoucí atrakce se stala tahákem mnohých cirkusů hlavně v padesátých a šedesátých let minulého století. S poutavou show byla ale spojena až příliš vysoká úrazovost, což málem způsobilo zánik této fanoušky oblíbené podívané.

V ocelové konstrukci smrti může jezdit až osm jezdců!

Dnes se Globe of death znovu probouzí k životu a získává si příznivce po celém světě. Při pohledu na burácející stroje doslova tuhne krev v žilách, zvlášť když se v ocelové konstrukci řítí i osm jezdců najednou. Stačí jedna malá chyba a následky mohou být tragické. Stroje se za jízdy v nesmí ani letmo dotknout, v opačném případě následuje pád z několikametrové výšky. Nástrahy kovového monstra si na vlastní kůži vyzkoušel i Leoš Mareš, nad jehož hlavou se uvnitř Glóbu proháněli motorkáři. Následně přiznal, že ho to totálně dostalo.

Nejdřív jezdí na kole, pak na motorkách

Kluky můžete vidět v italském cirkusu Medrano, který patří mezi nejlepší cirkusy na světě. Jsou to bratranci a téhle show je naučil otec jednoho z nich. Jak se vlastně takhle nebezpečné číslo učí? Naprosto logicky je do glóbu zavřeli nejdříve na kolech. Po jednom jezdci, poté po dvou a dnes jezdí už tři. Jejich číslo vylepšovali tak, že dostávali čím dál tím silnější stroje, ale to až po dvou letech trénování!

My jsme se kluků zeptali na to, co by se mohlo stát, kdyby se číslo nepovedlo. Podívejte se na jejich vtipnou odpověď!

Chcete vidět EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S Leošem Marešem dvě minuty poté, co upustil Glóbus smrti?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.