Seriály a filmy

30. září 2013 10:59

Markéta Zídková

Talenti, kteří dojali porotu. Co je spojuje?

Jsou to na první pohled outsideři nebo lidé s handicapem. Pak nastoupí na jeviště a všichni jdou do kolen. Proč, co nás na nich dostává?

Miro Sýkora (25) byl včera prvním zpěvákem, který kdy vydoloval slzy z Jaro Slávika v porotě československého Talentu. Lucie Bílá se dojímá pravidelně, ale Jaro je tvrďák, se kterým hned tak něco nehne. A to už běží čtvrtý ročník této soutěže.

I v zahraničních verzích Talentu porotci zamačkávají slzu – ať už to bylo při vystoupení Susan Boyle, Paula Pottse nebo dua Jonathan a Charlotte.

Co je všechny spojuje? Jednoznačně neodpovídají zaběhnuté představě hvězd. Jsou to outsideři, mimoňové tu s menším či větším handicapem. Tady je několik znaků, z nichž aspoň některé musejí soutěžící mít, chtějí-li dojmout porotu. Samozřejmě čím více, tím lépe.

1. Tloušťka: Na první pohled je sexy postavička výhodou, ale v dnešním světě showbyznysu je to natolik očekávaná samozřejmost, že nikoho nepřekvapí ani nezaujme. To když se na pódium přikolébal Jonathan v loňské řadě Britain´s Got Talent, všem letěly koutky nevěřícně nahoru, stejně tak při nástupu Susan Boyle před čtyřmi roky porota i diváci kroutili hlavou.

Tady se můžete podívat na první vystoupení Susan Boyle.

Zdroj: youtube.com

Susan Boyle i Jonathan všem vyrazili dech a porotkyně Amanda Holdenová to po vystoupení Susan shrnula: „Jsem tak dojatá, protože vím, že každý byl proti vám. Upřímně si myslím, že jsme všichni byli velmi cyničtí a myslím, že tohle bylo to největší probuzení vůbec.“

2. Ošklivost: Zuby jako perličky, krásný účes, trendy vzhled? Kdepak: trocha předkusu nebo křivé zuby neuškodí, nemoderní účes a neoholené podpaží přidá body navíc. Tady opětbodovala Susan, ale i fenomenální Paul Potts, který vyhrál první řadu Britain´s Got Talent.

Tady se můžete podívat na vystoupení Paula Pottse:

Zdroj: youtube.com

3. Nedostatek: I dospělí chtějí snít a občas zažít pohádku o proměně ošklivého káčátka v labuť. A tak když Miro Sýkora nedokázal říct jednu souvislou větu, protože má nedostatek řeči, vzbudil nejprve v lepším případě lítost. Pak začal zpívat a emoce se zhouply jako na houpačce.

Jeho životní příběh je velice dojemný. „Když mi bylo pět roků, přijel se na mě poprvé přijel podívat táta. Když se loučil, dostal jsem záchvat pláče. Zmodral jsem a nedostával jsem vzduch, od toho momentu už to mám,“ dostal ze sebe. Pro Jaro Slávika to byl zázrak: "Byl jste ten nejlepší zpěvák, který tu kdy byl. Tohle si představuju pod slovem zázrak," ohodnotil jeho vystoupení Jaro.

Stejně tak i Paul Potts vypadal, že neumí do pěti napočítat a Jonathan by sám na pódium nevylezl a Charlotte ho musela povzbuzovat.

4. Talent: tak nějak jsme na něj skoro zapomněli. Samozřejmě bez talentu to nejde. Ale jenom s ním také ne.

Tady najdete vystoupení Jonathana a Charlotte:

Zdroj: youtube.com

Proč nás tak dojímají outsideři? Podle psychologa Jana Kulhánka z Psychoterapie Anděl jsme k profesionálům mnohem kritičtější, více při jejich vystoupení zapojujeme hlavu. "Naopak u amatérů nic moc nečekáme, navíc když vypadají jako outsideři, jsme pak o to víc překvapení. A moment překvapení zafunguje jako rozbuška a dovolí nám projevit emoce, které jsme zvyklí v dnešní době hodně kontrolovat," vysvětluje Jan Kulhánek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.