Zpěvačka z Talentu našla ztracenou dceru! Přes Facebook!

Pokud jste viděli první díl ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT 2013, nemohl vám ujít dojemný příběh Martiny Segeťové, které před šestnácti lety ukradli vlastní dítě. Máme podrobnosti i video!

Lucie Bílá měla co dělat, aby udržela slzy, když si v soutěži ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT vyslechla příběh čtyřicetileté Martiny Segeťové ze severní Moravy! Ta přišla zazpívat pro svou dceru žijící v Tunisu. Dceru, kterou několik let neviděla a kterou loni v únoru znovu zázračně našla – na Facebooku! Ten příběh zní jako námět na hodně smutný film.

Italská láska hory přenáší

Osmnáctiletá Martina se na brigádě v Itálii zamilovala do Tunisana, kterého jí představila kamarádka. Velká láska ale skončila krátce poté, co Martina otěhotněla. „Milovala jsem ho, ale už to nebylo ono. Proto jsem se krátce poté, co se dcera narodila, rozhodla odjet na dovolenou do Čech a zpátky do Itálie už se nevracet,“ líčí Martina.

Jenže když nepřijela ona, přijel její manžel. V Česku vyrazili na rodinný výlet, ale pro manžela to byla pouze záminka: zpátky už jel pouze on s dcerou. Martinu nechal stát u krajnice – plačící a bez dítěte!

Dlouho se zdálo, že se rozhádaní partneři domluví. Martina se vrátila do Itálie, podepsala rozvod i souhlas, kterým dala dceru oficiálně do péče otci. „Ve smlouvě bylo uvedeno, že jí uvidím každých čtrnáct dnů. Jenže sotva jsem papíry podepsala, manžel dceru sbalil a odvezl z Itálie k rodině do Tunisu. Už se nikdy nevrátili,“ vypráví Martina. Kde by se jiní zhroutili, Martina zmobilizovala veškeré síly a vrhla se do práce, aby mohla platit statisíce za právní poradenství a získala svoji dceru zpět.

Chcete se podívat na vystoupení Martiny? Neztrácejte čas a na dojemný příběh Martiny se podívejte ve videu. Její příběh je označen v časové ose přehrávače ve 23. minutě!

Italští právníci nic nezmohli

„Říkala jsem si, že kdybych se složila a skončila na psychiatrii, nevyřeším nic. Zaplatila jsem jmění nejlepším právníkům v Itálii, ale bylo to zbytečné. Dceru jsem zpátky z Tunisu nedostala,“ líčí pohnutým hlasem. A co víc, Martina se svou holčičkou naprosto ztratila veškerý kontakt. Zpěv byl Martině jedna z mála náplastí na bolavou duši. Druhou byl syn, který se narodil před šesti lety. „Nevím, co mě to napadlo, sociální sítě nesnáším, ale jednoho dne jsem prostě klikla na Facebook s tím, že se pokusím najít svoji ztracenou dceru.

První zpráva na Facebooku

Objevila jsem její jméno i příjmení, ale fotka byla jen ilustrační. Tak jsem sedla, sepsala svůj životní příběh, přeložila ho na Googlu do arabštiny a poslala dotyčné osobně s tím, že třeba by o mé dceři mohla něco vědět,“ popisuje jen těžko uvěřitelné objevení svého dítěte. První den se nic nedělo, druhý den ale přistál Martině ve schránce e-mail: „Maminko, to jsem já, miluju tě.“ „Ten den jsem nemohla odejít z práce. Brečela jsem, radovala jsem se.“ Čtyři měsíce si dopisovaly a loni v červnu pozvala Martina dnes už dospělou Sáru na dovolenou k moři. „Musela jsem si na to půjčit, ale nelituju jediné koruny. Byly to nejkrásnější dny mého života,“ vypráví.

Přestože dcera je muslimka, má na spoustu věcí odlišné názory a nechce se z Tunisu přestěhovat zpátky do Evropy, Martina jí nic nevyčítá. „Vždyť ona tu Evropu vůbec nezná. Exmanžel ji odvezl do Tunisu, když jí byly sotva tři,“ dodává s tím, že o soutěži ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT Sáře samozřejmě napsala.

Sledujte ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT 2013 každou neděli ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.