Cvičení

13. září 2014 04:39

Anna Kopečková

Tanec na míru: Který je ten váš?

Běháte, plavete, jezdíte na kole, ale nemáte z toho ten správný pocit? Nebo chcete zkusit něco nového, co vás bude bavit od prvního tréninku? Máme pro vás pár tipů na taneční aktivity, během kterých budete zlepšovat svou fyzičku a současně si užijete oblíbenou hudbu. Stačí si vybrat.

Mám spoustu energie

Vyznáváte-li hudební styly jako je hip hop, funky, house, drum´n´bass či jiný druh elektronické hudby, tak neváhejte navštívit taneční centra, která nabízejí lekce street dance, house dance, D´n´B, locking, popping, LA style a MTV style. Lekce jsou fyzicky náročnější, veselé a svou energii budete investovat do choreografií, které si lektor připraví.

TIP: Jednou ze zajímavých novinek je nyní Waacking, který je inspirován funky hudbou. Tančíte buď naboso nebo v botách na podpatcích. Cílem je, aby žena vypadala přitažlivě, ale ne laciným dojmem. Tento druh tance je výborný pro získání zdravého sebevědomí a „svůdné“ nálady.

Podobné články

Raději se uvolním

Oslovuje vás hudba v mírném tempu a melodická? Ráda vnímáte text? Pak jsou pro vás nejvhodnější taneční styly jako jazz, modern dance, contemporary nebo musical dance. Jsou totiž vedeny především textem ukrytým v hudbě. Nechte choreografa, aby vás naučil dávat city najevo nejen slovy, ale i tancem!

Chci posílit své tělo

Posloucháte tvrdou muziku a jste doslova dříčem? Vyhledejte tréninky, které vás dostanou do varu, jako je hard core trening, bosu, p-class a kick box. Cílem těchto lekcí je především zvýšení fyzické zdatnosti prostřednictvím motivující hudby a podpory trenéra. Pocit zvládnutí takto náročných tréninků je pak největší motivací pro další lekci.

Ráda tancuji s partnerem

Podkladem pro smyslný párový tanec je hudba, kterou asi standardně neposloucháte, ale neodmyslitelně patří k tanci ve dvou. Ano, hovoříme například o salse, tangu, cha-cha, waltzu a slowfoxu. Během těchto lekcí se naučíte více spolupracovat s partnerem, vypěstujete si krásné držení těla a ladné pohyby, které ocení i váš partner. A samozřejmě se u toho i zapotíte.

Potřebuji zklidnit tělo a mysl

Po příchodu domů z práce si ráda pustíte hudbu s příjemnými tóny, která ve vás navodí pocit klidu a příjemné relaxace? Pak je pro vás nejvhodnější forma fyzické aktivity jóga, taj-či, power jóga nebo pilates. Veškerá tato meditační a posilující cvičení vedou k uvolnění vaší mysli a posilují tělesnou zdatnost. Na základě hudby zvýšíte vnímavost melodie, se kterou následně propojíte veškeré cviky.

Zdroj: Cerealie.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 10. 6. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a odejít. Řiďte se tímto instinktem a dejte se do práce. Toužíte se pustit do práce na určitých projektech. Klíčové pro vás nyní je, abyste se ujistili, že ty, které jsou již zahájeny, budou dokončeny dříve, než se pustíte do dalších. Nedovolte lidem, aby vám stáli v cestě k pokroku. V případě potřeby uchopte otěže do svých rukou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.