Cvičení

13. září 2014 04:39

Anna Kopečková

Tanec na míru: Který je ten váš?

Běháte, plavete, jezdíte na kole, ale nemáte z toho ten správný pocit? Nebo chcete zkusit něco nového, co vás bude bavit od prvního tréninku? Máme pro vás pár tipů na taneční aktivity, během kterých budete zlepšovat svou fyzičku a současně si užijete oblíbenou hudbu. Stačí si vybrat.

Mám spoustu energie

Vyznáváte-li hudební styly jako je hip hop, funky, house, drum´n´bass či jiný druh elektronické hudby, tak neváhejte navštívit taneční centra, která nabízejí lekce street dance, house dance, D´n´B, locking, popping, LA style a MTV style. Lekce jsou fyzicky náročnější, veselé a svou energii budete investovat do choreografií, které si lektor připraví.

TIP: Jednou ze zajímavých novinek je nyní Waacking, který je inspirován funky hudbou. Tančíte buď naboso nebo v botách na podpatcích. Cílem je, aby žena vypadala přitažlivě, ale ne laciným dojmem. Tento druh tance je výborný pro získání zdravého sebevědomí a „svůdné“ nálady.

Raději se uvolním

Oslovuje vás hudba v mírném tempu a melodická? Ráda vnímáte text? Pak jsou pro vás nejvhodnější taneční styly jako jazz, modern dance, contemporary nebo musical dance. Jsou totiž vedeny především textem ukrytým v hudbě. Nechte choreografa, aby vás naučil dávat city najevo nejen slovy, ale i tancem!

Chci posílit své tělo

Posloucháte tvrdou muziku a jste doslova dříčem? Vyhledejte tréninky, které vás dostanou do varu, jako je hard core trening, bosu, p-class a kick box. Cílem těchto lekcí je především zvýšení fyzické zdatnosti prostřednictvím motivující hudby a podpory trenéra. Pocit zvládnutí takto náročných tréninků je pak největší motivací pro další lekci.

Ráda tancuji s partnerem

Podkladem pro smyslný párový tanec je hudba, kterou asi standardně neposloucháte, ale neodmyslitelně patří k tanci ve dvou. Ano, hovoříme například o salse, tangu, cha-cha, waltzu a slowfoxu. Během těchto lekcí se naučíte více spolupracovat s partnerem, vypěstujete si krásné držení těla a ladné pohyby, které ocení i váš partner. A samozřejmě se u toho i zapotíte.

Potřebuji zklidnit tělo a mysl

Po příchodu domů z práce si ráda pustíte hudbu s příjemnými tóny, která ve vás navodí pocit klidu a příjemné relaxace? Pak je pro vás nejvhodnější forma fyzické aktivity jóga, taj-či, power jóga nebo pilates. Veškerá tato meditační a posilující cvičení vedou k uvolnění vaší mysli a posilují tělesnou zdatnost. Na základě hudby zvýšíte vnímavost melodie, se kterou následně propojíte veškeré cviky.

Zdroj: Cerealie.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.