Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Vašek Krejčík: S powerjógou je mi nejlépe

Celoživotně je spjat se sportem a cvičením. Přes atletiku, tanec a aerobik se dostal k józe, u které už zůstal. A je to už 15 let, co nám pomáhá hledat radost, spokojenost a harmonii. Jaké byly tenkrát začátky jeho Energy Studia? A jaké má Vašek sny a vize? Není jich ani moc, ani málo.
Vydáno: 30.08.2018
Vašek Krejčík ve svém Energy Studiu
Autor: Instagram/Energy Studio Václav Krejčík Vašek Krejčík ve svém Energy Studiu

„Ty, tak temperamentní, a cvičíš nudnou jógu? Zbláznil ses?“ To byly otázky v začátku mého koketování s jógou. A já všem odpovídal, že jsem se nezbláznil. V aerobiku jsem vyhořel. Ač jsem měl plné haly a hodiny, otevřel jsem v roce 2001 dveře neznámému. Zkusil jsem powerjógu a poznával ji. Bylo to, především pro mé tělo, zajímavé. Potilo se, nešlo mu to a bojovalo s dechem. To byly však výzvy, které rozpoutaly v mé hlavě záměr jít touto cestou.

Nadchnul jsem se a bez pohledu kamkoliv jsem do toho začal více šlapat. První semináře, školení a videa tvořily mou formující se cestu a já v ní viděl takovou sílu, že jsem představil první lekci powerjógy. A byla to síla. Bylo to hodně o sportu, ale to není podstatné. Rozpoutala se vlna zájmu, nadšení a odlišnosti od všeho ostatního. Nebyla to nuda klasické jógy, nebyl to vrcholový trénink a sport, ale bylo to pomalé, klidné natahování kombinované se silou. Pozornost byla věnována dechu, tělu a pocitům z toho, co člověk dělá. Bylo to něco jiného než „dělat sport“. Bylo to více vědomé a pozorné, a i endorfiny se u toho vyplavily. Navíc hlava byla po lekci powerjógy volná a čistá, což byla neskutečná nepoznaná radost.

Hledejte spokojenost a radost

Ano, nastala jemná transformace, posun do neznámého a současně k novému s naprostou vírou a nadšením v powerjógu! Ponořil jsem se dovnitř. Otevřel jsem studio, natočil první VHS a současně vydal „modrou velkou knihu“ Powerjóga. Byla to silná emoce, kterou jsem vezl na první powerjógové turné. To mělo více než 40 zastávek! Představil jsem své nadšení a ono se u mnoha lidí také usadilo.

Kolik z vás „tenkrát“ začínalo, že? Je to úžasné, jak jsme společnou vizí vytvořili komunitu, která není organizovaná, ale drží pohromadě. Drží ji při sobě vědomost, že dělá pro sebe i ostatní to nejlepší, co umí a může. Dělá to vědomě, a tak skupina neustále roste. Mnozí našli jiný jógový směr a mnozí zůstali. A to je super. Je to otevřená, nesvazující cesta, která láká a rozvíjí. Nediktuje, jen umožňuje pochopit, co každý chce dělat a co ho zajímá. Tak se hledá spokojenost a radost ve společnosti jógy bez přívlastku. Za toto děkuji každý den. Powerjógu miluji. I když jsem udělal mnoho výletů do zcela různých směrů a stylů, s powerjógou je mi nejlépe. Když vidím, že mnohým lidem pomohla powerjóga najít jejich cestu, regeneraci těla, mysli i projasnění smyslu života, tak mám radost.

Vašek Krejčík
Autor: Energy Studio Vašek Krejčík

Jste tam, kde máte být

Člověk není jen obrázek nebo fotka. Je to reálná pulzující bytost, která má své možnosti a s postupujícím věkem si je uvědomuje více a více. V běžném životě možnosti pro úpravu obličeje, pleti a svalů nejsou. Je to realita, která není snem a touhou. Je to takové, jaké to je, bez imaginací a přání. Je výborné praktikovat například bojovníka 2, velblouda, stoj na hlavě a zakončit lekci pránájámou a meditací dle instrukci lektora jógy, avšak s respektem k sobě sama. Je zajímavé hrát si se svým tělem, blbnout, kroutit ho a dosahovat náročných pozic, ale vždy je zde ve hře realita momentu teď a tady. Je to reálná praxe, ne sen, ne tužba. Respektovat, milovat své tělo a nabízet mu prostředky jógy pro jeho rozvoj a obohacení je to, co jógová ásanová praxe přináší. Pokud k tomu přichází i práce s myslí, pozorností… jóga nabývá na své celistvosti. A tuto realitu pro všechny bez rozdílu, nabízí Energy Studio již 15 let.

V Energy Studiu jste reální. Nejste instagramovou kamufláží unifikované dokonalosti, ale naopak. Jste silní svou jedinečností a přirozeností. Jste, jací jste, bez nutnosti být ohebnými, silnými a značkově oblečenými. Jste prostě zcela přirozenými a nadšenými pro poznání nové cesty – jógy.

Vypněte svůj recenzor a začnete vnímat své přednosti a touhy. V tuto chvíli přichází jóga. V začátku vede k výkonu, postupně dospíváte do smíření a respektování a v průběhu cesty ke stabilitě přichází harmonie. A je jedno, kde jste. Prostě jste tam, kde máte být.

Energy Studio
Autor: Vašek Krejčík Energy Studio

Nakažlivá energie vede k úspěchu

Velké díky, komunito, že jste a společně rosteme a zkoušíme být vědomými a nápomocnými v cestě, kterou jdeme společně, ač spolu netrávíme třeba ani minutu. Ta energie je nakažlivá a mírumilovně se šíří. A tak – užívejte si, že můžete, a buďte inspirací „těm“ pokukujícím.

Můj sen a má vize jsou být nezávislý, mít rád a užívat si to, co dělám, umět spolupracovat a společně dohromady tvořit jeden tým a směr. Bez lidí okolo sebe bych nedokázal realizovat své cíle, a tak vytvářím prostor a prostředí pro všechny, abychom každý z nás v tom celku nalezli smysl, a mohli jsme tak společně naplňovat cíle. Mým cílem už dávno není porážet konkurenci a být nejlepší, ale cítit se v tom, co dělám, příjemně a na svém místě. Být si vědom toho, že to, co dělám, nikomu neubližuje a tvoří hodnotu, která lidem pomáhá. To je i cíl naší společnosti Power Yoga Akademie. Důkazem úspěchů pro nás není, kolik lidí k nám do Energy Studií chodí cvičit, kolik knížek, DVD a článků vyprodukujeme a napíšeme. Úspěchem je to, když se lidé vracejí, inspirují ostatní a jsou na své cestě vědomě. Když jedu turné a v sále jsou lidé, kteří při odchodu mají úsměv na rtech, je to ta nejcennější odměna.

U spolupracovníků jsem samozřejmě rád, když neodcházejí. Jsem přesvědčený, že mám velké štěstí, protože mnoho z nich je s námi již od začátku. Pro nás všechny je důležitá cesta k cíli, která se v průběhu vyvíjí, rozvíjí, někdy se hledají nové cestičky, a také se někdy objeví i zákaz vjezdu. Ale to tak je. To hledání a adaptace na změnu má velký smysl a pružnost se pak odráží i ve fungování týmu. Baví nás to, a to je důležité. Když je firma příjemně naladěná a všichni v ní jsou spokojení, tak i ty obchodní cíle se plní bez definic. Jsem velice rád, že má firma je, že v ní realizujeme své sny a že funguje již 15 let. Její složení je pestré, a tak když kterákoliv část vypadne, má vedle sebe další sestry, které jí mohou pomoci, a o to jde. Pomáhat si. Je to o spolupráci a vytváření pohody. Tím se realizuje i obsah.

TIP: Pořiďte si diář Žijte jógu 2019

Diář Zažijte jógu 2019
Autor: archiv Diář Zažijte jógu 2019

Chcete mít svůj rok originální, dynamický a radostný? Nepohrdnete občasnou motivací? Rádi přemýšlíte a uvažujete o kráse, józe a klíčujete své emoce? Pojďte objevovat svá zákoutí, zaznamenávejte si vše, kreslete si, co přichází do týdenního kalendáře s fotkami, příběhy, citáty, úplňky a dalšími tipy, které se budou hodit. Pročistěte si každý večer svou mysl, abyste do dalšího dne vstoupili čistí, nepřetížení a s radostí. Více na jogavirtual.cz.

Článek je zařazen v: vašek krejčík, jóga, cvičení