zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Věra Mikulcová: Na profesionální úrovni je doping součástí přípravy. Jinak to nejde

Věra Mikulcová: Na profesionální úrovni je doping součástí přípravy
Autor: archiv Věry Mikulcová Věra Mikulcová: Na profesionální úrovni je doping součástí přípravy
cernanm , Vydáno: 29.10.2019
Naše nejúspěšnější kulturistka Věra Mikulcová bývala jako dítě obézní. Po operaci kolene v osmnácti letech vážila 92 kg a lékaři jí doporučili, aby zhubla. 

reklama

Vydala se proto do posilovny, kde chtěla především rehabilitovat a shodit nějaká ta kila. Po téměř 20 letech od operace váží stále zhruba 90 kg, ovšem složení těchto kilogramů je úplně jiné než před lety.

Rodačce z Jihlavy je 37 let a posledních 20 let se věnuje kulturistice. Ve svém rodném městě provozuje se svou partnerkou fitness centrum, kde funguje jako trenérka a také se připravuje na světové soutěže, na kterých sklízí velmi často úspěchy.

Když je v tréninku a v přípravě na soutěž, trénuje až 10krát týdně. Je na sebe velmi přísná a její motto zní: Když nemůžeš, můžeš ještě třikrát. Při pohledu na Věru vás jistě napadne, že její postava i vzhled nejsou přirozené a k dosažení takové fyzičky určitě nestačí jen jednoduše trénovat. Že za tím musí být doping. A jak Věra sama přiznala pro SHOWTIME: „Profesionálové se bez dopingu bohužel neobejdou, takže určitě nějaké ty doplňky je potřeba brát. Když se na mě člověk podívá, tak je vidět, že tam nějaké ty látky jsou. Profesionálové to mají povolené, tam já spadám, takže já taky.“

Kontrolovaný doping není nebezpečný

Věra je přesvědčená, že kontrolovaný doping není nebezpečný: „Když chcete něčeho dosáhnout, tak musíte nějaké ty prostředky brát. V kulturistice je to nejvíc vidět, ale když si vezmete cyklisty, fotbalisty, ale i lyžaře, tak všichni nějaký doping používají. Bohužel ta doba je takto nastavená. Ale myslím si, že určité množství nemůže nikomu ublížit. Musí se to hlídat, musí být lékařské kontroly a pak je všechno v pohodě,“ řekla v Prostoru X naše nejúspěšnější kulturistka.

Na více fotek Věry Mikulcové se podívejte v galerii
Autor: archiv Věry Mikulcová Na více fotek Věry Mikulcové se podívejte v galerii

Kvůli tomu, že vypadá poměrně netypicky, se také setkává s různými reakcemi na svůj vzhled: „Tady v Český republice, když vybočujete, tak ta veřejnost to těžko nese. Ale zas musím říct, že většina lidí stojí při mně, podporuje mě,“ říká sportovkyně. Kapitola sama o sobě jsou internetové diskuze: „Když rozkliknu ty internetové diskuze, tak já se tomu směju. Ono totiž když se podíváte pak na ty lidi, co to tam píšou, tak jsou to buď jsou takové sušinky, anebo jsou to lidi, co sedí doma u piva nebo vína, nikam nevylezou a jen komentují ostatní,“ říká s úsměvem Věra.

Faktem je, že člověk se musí především cítit dobře sám se sebou, ve svém těle. Pak mu jsou narážky ostatních vlastně jedno: „Já jsem se nad tím vlastně nikdy nezamýšlela, jestli se vnímám tak nebo tak. Prostě jsem a vnímám se tak, jak jsem. Já jsem se sebou opravdu spokojená, cítím se dobře, a proto mě nemohou nějaké ošklivé řeči rozhodit.“

Jak prožívá Věra Mikulcová vládní nařízení a uzavření fitness center? Přečtěte si to na na CNN Prima NEWS

Prohlédněte si fotogalerii Věry Mikulcové v tréninku:

Autor: Martina Miláčková 

 

reklama

Související témata: Věra Mikulcová , kulturistika , cvičení , doping , TOP STAR

reklama

Přečtěte si také

reklama