Na jaře nudu rozhýbaly tisíce dětí, nyní se McDonald’s Cup vrací do škol

Pohybová iniciativa Odpískej nudu od společnosti McDonald’s byla určená především dětem a rozhýbala jich na 3 tisíce. V rámci soutěže splnili malí a mladí sportovci 20 898 úkolů a rozhýbali tak nejen nudu, ale i svá těla. Online formát se nyní vrací do původních kolejí a děti se tak mohou těšit na tradiční McDonald’s Cup, největší fotbalový turnaj pro žáky prvního stupně základních škol.

Inspirativní videa na cvičení doma i venku, tréninkové výzvy, zábavné sportovní úkoly i vědomostní kvízy, to vše nabídla letos na jaře online pohybová výzva pro děti s názvem Odpískej nudu. Oproti již tradičnímu fotbalovému turnaji McDonald’s Cup byla online pohybová výzva zaměřená na všestranné pohybové aktivity dětí. Mezi účastníky dominovali chlapci. Z celkových 3 243 dětí tvořili 80 %, společně pak chlapci a dívky splnili 20 898 výzev a úkolů.

Rozhýbat děti i rodiče

Odpískej nudu byla tříměsíční ryze onlinová iniciativa, která tento rok nahradila populární McDonald’s Cup. Ten se, vzhledem k bezpečnostním opatřením, nemohl uskutečnit v klasickém turnajovém formátu. Tým odborníků, který se v rámci projektu spojil, přinesl všem zájemcům z řad malých a mladých sportovců inspirativní a motivační sportovní videa, zapojit se do něj mohly všechny děti ve věku od 5 do 15 let. Rodičům projekt nabídl nejen sportovní a volnočasové inspirace na aktivity, ale také videa odborníků vyjadřujících se k negativním dopadům malé míry pohybu na vývoj dětí.

Největší fotbalový turnaj znovu startuje

McDonald’s Cup, český největší fotbalový turnaj pro žáky prvního stupně základních škol, je dnes již pojem mezi dětmi i dospělými. Předchozích ročníků ještě nezasažených pandemií se každoročně účastnilo až 80 tisíc dětí ve věku od 6 do 11 let z více jak 4 tisíc základních škol. Třiadvacátý ročník Mcdonald’s Cupu odstartuje na podzim, kdy se zapojí školy ve všech regionech České republiky do úvodního kola turnaje.

Sdílejte článek
Štítky McDonald's základní škola Česko fotbalový turnaj

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.